Термобаричні заряди та новітній блок "Комета": експерти розповіли про обстріли 26-29 жовтня
Термобаричні заряди та новітній блок "Комета": експерти розповіли про обстріли 26-29 жовтня

Термобаричні заряди та новітній блок "Комета": експерти розповіли про обстріли 26-29 жовтня

Україна протягом чотирьох днів відбила атаку 319 дронів-камікадзе РФ, серед уламків яких виявили рештки термобаричних зарядів. Коли такі дрони вибухали, то у повітря розпилялась суміш, яка горить з температурою 2 600 градусів.

Російські війська встановили блок протидії РЕБ "Комета" на дрони-камікадзе "Шахед", якими обстрілювали Україну 26-29 жовтня. Крім того, ворог застосував термобаричні заряди, а БПЛА були обладнані системами керування двигуном, виробленими в Китаї. Про обстріли РФ та ефективність російської зброї співробітники Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) розповіли на порталі UNN.

Експерти вибухотехнічної лабораторії КНДІСЕ дослідили уламки дронів-камікадзе "шахед", якими росіяни обстрілювали українців 26-29 жовтня. Щодо частини уламків вже є певні висновки, а інші все ще вивчаються. Вдалось з'ясувати, що дрони несли термобаричну бойову частину. Серед уламків також побачили залишки китайських плат для керування двигуном. Крім того, виявили рештки новітньої системи протидії РБК "Комета" — це єдиний елемент, який має російське походження, зауважили дослідники.

Системи "Комета" все ширше застосовуються у зброї, яку виготовляють у РФ, повідомили співрозмовники журналістів. Зокрема, її виявляють в ракетах Х-69, "Искандер-М", в плануючих фугасних авіабомбах, в безпілотниках-шпигунах "Орлан". Щоб його виготовити, конструктори РФ мають достатню кількість блоків західного виробництва, підсумували в КНДІСЕ.

"Висновки за результатами аналізу попередніх подібних компонентів свідчать, що виробництво цього російського компонента неможливе без використання іноземної мікроелектроніки", — пояснили експерти.

Експерти зауважили, що не можуть підтвердити ефективність модернізованих "шахедів". Вони нагадали, що росіяни їх використовують для ударів по інфраструктурі та для терору українців: для таких випадків "точність їх виконання не є критично важливою для ворога".

Обстріли РФ — деталі ударів 26-29 жовтня

Зазначимо, раніше Фокус писав про особливості термобаричної бойової частини, яку росіяни почали встановлювати на "шахеди" з осені-зими 2023 року. Під час вибуху заряду, який може мати вагу 30-90 кг, у повітрі розпилюється термобарична суміш. Суміш при контакті з повітрям згорає при температурі 2400-2600 градусів. Подібна зброя застосовується для ударів по замкнених приміщеннях, пояснили експерти.

Згідно з даними Повітряних сил, ЗС РФ протягом чотирьох діб, з 26 по 29 жовтня, щоночі обстрілювала Україну. Сумарно летіло 319 дронів різних типів — "шахедів" та невстановлені моделі. 26 жовтня ворог запустив 91 БПЛА (44 збили, 44 — локаційно втрачено), 27 жовтня — 80 БПЛА (41 збили, 32 втратили), 28 жовтня — 100 БПЛА (66 збили, 24 втратили), 29 жовтня — 48 БПЛА (26 збили, 20 втратили).

Нагадуємо, в ніч на 29 жовтня під ударом російських "шахедів" опинився Київ: війська адміністрація повідомила про пошкодження кількох будинків та постраждалих. Крім того, росіяни поцілили по Харкову, і від удару ФАБ загинули люди.

Теги за темою
війна Обстріл Китай
Джерело матеріала
loader