У США закінчуються деякі типи ракет для протиповітряної оборони - WSJ
У США закінчуються деякі типи ракет для протиповітряної оборони - WSJ

У США закінчуються деякі типи ракет для протиповітряної оборони - WSJ

В американських військових закінчуються деякі типи ракет для систем протиповітряної оборони через тривалу кризу на Близькому Сході.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на коментарі аналітиків.

"У США бракує деяких типів ракет протиповітряної оборони, що викликає сумніви щодо готовності Пентагону відповісти на триваючі війни на Близькому Сході та в Європі, а також на потенційний конфлікт у Тихому океані", - йдеться у повідомленні.

Ракети-перехоплювачі швидко стали найбільш затребуваними боєприпасами під час кризи на Близькому Сході, яка розширюється, оскільки Ізраїль та інші союзники США стикаються зі зростаючою загрозою з боку ракет та безпілотників, які запускає Іран та бойовики, яких він підтримує.

Прикладом дефіциту є ракети Standard Missiles класу "корабель-повітря". Це одні з найпоширеніших боєприпасів, які США використовують для захисту Ізраїлю від іранських ракетних атак, а також кораблів у Червоному морі від ударів єменських хуситів. З моменту нападу ХАМАСу на Ізраїль у жовтні 2023 року США використали понад 100 ракет Standard Missiles.

Останніми роками США збільшили запаси ракет для систем ППО, але лише за один місяць конфлікту на Близькому Сході Вашингтон запускає десятки ракет, тож виробничі потужності не встигають випускати таку кількість продукції, зазначають аналітики та представники оборонних відомств. Зокрема, виробник ракет Standard компанія RTX може випускати декілька сотень ракет щороку, але передані вони будуть не лише Пентагону, а й ще 14 союзникам США, які закуповують такі боєприпаси.

"США не створили оборонно-промислову базу, призначену для великомасштабної війни на виснаження як у Європі, так і на Близькому Сході. І обидві ці війни – затяжні конфлікти, виникнення яких не входило в оборонне планування США", – зазначив науковий співробітник та заступник директора програми оборони в Центрі Стімсона у Вашингтоні Еліас Юсиф.

Як повідомлялося, під час повітряних ударів по військових об’єктах в Ірані 26 жовтня ізраїльська авіація знищила три російські зенітно-ракетні комплекси С-300, які були ключовим елементом системи ППО Ірану.

Теги за темою
війна США
Джерело матеріала
loader
loader