NASA підтримало ідею розміщення супутників Starlink на орбіті висотою всього близько 300 км, яка пролягає нижче за орбіту МКС. Поки що космічне агентство говорить про експериментальне розміщення та експлуатацію на даній орбіті 400 апаратів протягом 60 днів. Відповідне звернення агентство направило до FCC.
SpaceX хоче отримати дозвіл розмістити супутники Starlink на орбіті висотою від 340 до 360 км, що допоможе скоротити затримки під час роботи апаратів із можливістю прямого підключення до мобільних телефонів. Компанія має намір вивести на орбіту нижче за МКС кілька тисяч супутників. У 2022 році те ж саме NASA назвало супутники Starlink ймовірною перешкодою для відправлення місій до МКС, але напередодні воно направило до Федеральної комісії зі зв’язку (FCC) США лист, в якому повідомило, що спільно зі SpaceX працює над дослідницьким проектом, присвяченим можливості експлуатувати апарати на орбіті близько 300 км.
«Враховуючи досягнутий прогрес і позитивне співробітництво SpaceX і NASA, що триває, NASA підтримає дії FCC, які дозволять на початковому етапі безперервно експлуатувати 400 супутників на орбітах висотою 300 км. Ця підтримка відображає співпрацю між сторонами, що триває, для забезпечення безпечної та ефективної роботи супутників», — йдеться в документі. Поки що йдеться про експериментальний проєкт тривалістю 60 днів, після чого NASA має намір взяти на себе контроль над чисельністю орбітального угруповання на цій висоті.
Раніше SpaceX направила до FCC запит на дозвіл експлуатувати майже 30 000 супутників Starlink другого покоління, у тому числі на орбітах від 340 до 360 км. Підтримка NASA — це невелика перемога компанії в проекті модернізації свого угруповання апаратів. Опонентами у цій справі виступають і конкуруючі компанії, і вчені.