Противника треба знищувати іще на підході - офіцер 3-ї ОШБр
Противника треба знищувати іще на підході - офіцер 3-ї ОШБр

Противника треба знищувати іще на підході - офіцер 3-ї ОШБр

Коли противник підготовлений, а в українського бійця – обмаль снарядів, нічого неможливо зробити. Тому на фронті є провали, і треба відкрито дивитися правді в очі, не звинувачуючи конкретно солдата. Ворога необхідно зупиняти далеко від передової.

Таку думку висловив бойовий офіцер, в.о. начальника штабу 2-го штурмового батальйону 3-ї ОШБр Сухопутних військ ЗСУ Максим («Максон») Зайченко у програмі «Станція Краматорськ», яка вийшла у середу, 30 жовтня.

«Наша основна задача – виявити противника ще на підходах, завдати йому максимального ураження так, щоб він не мав навіть можливості дійти до наших передових позицій», – переконаний бойовий офіцер.

За словами Зайченка, у ворога значно більше ресурсів, тому потрібно брати гору гнучкістю та технологічністю, вибудовувати правильні алгоритми.

«У нас в бригаді все побудовано на системі виявлення та ураження ворога на будь-якій глибині фронту, починаючи від переднього краю, закінчуючи зоною оглядової розвідки бригади, це – 30-50 кілометрів. І якщо вже ворогу таки вдається дійти до нас – вибудовуємо суцільну лінію спостереження та оборони, суцільну схему вогню, де одна група перекриває іншу», – пояснює воїн.

Це, за його словами, дійсно військова наука, військова майстерність, яку командири підрозділів мають розуміти і реалізовувати на полі бою. На думку офіцера, можна було б краще та ефективніше готувати до бойових дій бригади, підрозділи піхоти, але в умовах війни і постійних наступальних дій ворога на це просто немає часу і ресурсів.

Також, акцентував Зайченко, за обставин, коли мало боєприпасів, треба уражати ті об'єкти, знищення яких змінює хід бою. «Ми можемо безконечно стріляти по одному-двох піхотинцях 155-м калібром, і ми їх зрештою знищимо, але витратимо той ресурс, яким могли би згодом зупинити, наприклад, бронегрупу, яка може рухатися через пів години», – аргументує офіцер.

Зайченко переконаний: щоб виконати бойову задачу, потрібно вибудувати пріоритетність цілей. «Зараз набагато дешевше мати FPV-дрон з кумулятивним снарядом, який полетить і знищить танк або іншу якусь серйозну ціль, ніж витрачати на це 20-30 снарядів. Робимо ставку на технічне вдосконалення та військову хитрість», – поділився досвідом воїн.

Повне інтерв’ю з Максимом Зайченком можна переглянути на новому каналі Укрінформу.

Максим «Максон» Зайченко – бойовий офіцер, брав участь в обороні Маріуполя, воював під Києвом, Запоріжжям, на Донбасі. Нині служить на Донецькому та Куп’янському напрямках.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader