Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар
Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар

Селяни схопляться за голову: у скільки обійдеться податок на 1 гектар

В Україні власники землі або користувачі ділянок повинні сплачувати податок на землю, який залежить від типу ділянки, її розташування та ринкової оцінки.

Розрахунок податку проводять податкові органи за місцем розташування ділянки, і до 1 липня власник отримує повідомлення із сумою до сплати. Після цього у платника є 60 днів на оплату.

Оренда землі. Фото: shutterstock

Ставки земельного податку затверджуються місцевими радами, проте визначені певні межі. Для земель, що пройшли грошову оцінку, податок становить до 3% від їх оцінки, для ділянок загального користування — до 1%, а для сільськогосподарських угідь — 0,3–1%. На лісові ділянки ставка не перевищує 0,1%. Якщо ж оцінка землі не проводилася, для сільськогосподарських угідь податок коливається в межах 0,3–5% від нормативної оцінки ріллі в області, для лісових земель — до 0,1%.

Комбайн, працює на землі. Фото: youtube

Звільняються від цього податку певні категорії громадян, як-от інваліди, пенсіонери, багатодітні сім’ї та ветерани. Платники податку можуть перевірити нараховану суму через Електронний кабінет громадянина, що доступний за допомогою електронного підпису.

Телефон. Фото: скрін Ютуб

Щороку місцеві ради мають до 15 липня затвердити ставки на наступний рік, але тільки в межах, визначених Податковим кодексом України.

Раніше ми повідомляли, кого податкова звільнила від сплати земельного податку?

Пенсіонерам дозволять не платити податки за землю- детальніше на Знай.ua.

Джерело матеріала