Сибіга розповів, чому Україна підтримує участь Росії в другому Саміті миру
Сибіга розповів, чому Україна підтримує участь Росії в другому Саміті миру

Сибіга розповів, чому Україна підтримує участь Росії в другому Саміті миру

Сибіга розповів, чому Україна підтримує участь Росії в другому Саміті миру

Також він наголосив на покаранні агресора.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга виступив на конференції в Монреалі, де висловився про необхідність присутності представників Росії на другому Саміті миру, аби виробити принципи тривалого миру в Україні.

Дипломат заявив, що такі переговори мають відбуватися за участю України, а мирні угоди за рахунок інтересів країни не будуть прийнятними, пише "Укрінформ".

"Ми підтримуємо запрошення представників Росії на другий Саміт миру, але не погодимося на жодні мирні ініціативи, розроблені без участі України або за її спиною. Ніколи не підтримаємо мирні угоди, які не враховують покарання для порушників", ‒ наголосив міністр.

Сибіга підкреслив, що уникнення відповідальності за злочини лише сприяє їх повторенню. "Непокаране зло повертається більшим, і, на жаль, українці розуміють це краще, ніж будь-хто інший", ‒ зазначив він і закликав міжнародну спільноту об'єднатися для спільної протидії агресії.

Міністр також наголосив на важливості реального, а не символічного миру, зазначивши, що українці, як ніхто, прагнуть закінчення війни, але мир "за будь-яку ціну" означає капітуляцію та втрату прав.

"Україна ніколи не погодиться на мир, що передбачає окупацію, депортації чи тортури", ‒ підкреслив посадовець.

Серед очікувань від конференції Сибіга виділив конкретні кроки для повернення українських полонених і депортованих. Міністр висловив сподівання, що захід дозволить розробити дієві механізми для повернення українських дітей. Він також зазначив, що сучасна міжнародна система не змогла забезпечити вирішення цієї проблеми, а тому вона потребує вдосконалення.

Нагадаємо, Україна готує план із трьох пунктів, який представить на другому Саміті миру. Наразі триває підготовка, зокрема у співпраці з країнами Глобального Півдня, щоб заручитися їхньою підтримкою.

У межах великого соціологічного дослідження, яке ZN.UA провело разом із Центром Разумкова, ми не лише поцікавилися в українців, як вони оцінюють результати форуму в Швейцарії, а й запитали в них, чи потрібно проводити другий Саміт миру, чи варто запрошувати на нього Росію й чи є сенс для України взяти участь у китайських "мирних ініціативах".

Із підсумками цієї частини нашого соцопитування знайомить редакторка міжнародного відділу ZN.UA Тетяна Силіна в статті "Другий Саміт миру. Чого від нього очікують українці та як оцінили перший".

Джерело матеріала
loader
loader