Іран використовує заручників для тиску на Берлін - МЗС Німеччини
Іран використовує заручників для тиску на Берлін - МЗС Німеччини

Іран використовує заручників для тиску на Берлін - МЗС Німеччини

Іран використовує громадян ФРН як заручників і ставить їхню долю у залежність від зовнішньополітичної кон’юнктури, тому Берліну не залишилося іншого виходу, як обмежити дипломатичну присутність Тегерану на території Німеччини.

Про це сказав на брифінгу речник МЗС ФРН Себастьян Фішер, передає кореспондент Укрінформу.

Він нагадав, що іранській стороні в четвер було повідомлено, що три її генконсульства будуть закриті, це рішення було підкріплено 1 листопада передачею дипломатичної ноти. З цього моменту починається процес закриття, який триватиме кілька тижнів.

«Ясно, що три іранські генеральні консульства повинні бути закриті якнайшвидше», – пояснив Фішер.

Німці, які потребуватимуть іранської візи, зможуть оформити її в посольстві ісламської республіки вБерліні. Водночас МЗС наполегливо не радить своїм співвітчизникам подорожувати в Іран уже кілька років поспіль, а тих, хто залишається в республіці, закликає негайно виїхати, адже справа Джамшида Шармада, якого було страчено в понеділок, показала, «що Іран захоплює німецьких громадян як заручників», сказав речник.

Представник МЗС зазначив, що посол ФРН у Тегерані перед тим, як вирушити до Берліна «на консультації», передав ноту протесту в МЗС ІРІ у зв’язку зі стратою. «Тегеран мав два дні, щоби відреагувати, але не зробив цього. Ба більше, нещодавно міністр закордонних справ Ірану зробив заяви, в яких представив страту Джамшида Шармада в контексті підтримки Ізраїлю Німеччиною і США», – підкреслив Фішер.

В Ірані досі залишаються кілька людей, які окрім іранського мають також громадянство ФРН. Берлін продовжує домагатися їхнього звільнення.

Напередодні міністерка закордонних справ ФРН Анналена Бербок заявила про своє рішення закрити три генеральні консульства Ірану: у Франкфурті-на-Майні, Мюнхені та Гамбурзі. Вона звинуватила «диктаторський, несправедливий режим, подібний до режиму мулл» у тому, що він «не діє відповідно до нормальної дипломатичної логіки».

Фото: Shutterstock

Теги за темою
Німеччина Іран
Джерело матеріала
loader