Підготовка до відключень: як вибрати батарею для сонячної енергії
Підготовка до відключень: як вибрати батарею для сонячної енергії

Підготовка до відключень: як вибрати батарею для сонячної енергії

Підготовка до відключень: як вибрати батарею для сонячної енергії

Вони можуть допомогти у підготовці до зими.

Восени українці починають підготовку до зими та можливих відключень світла. Деякі хочуть придбати батареї для зберігання сонячної енергії.

Видання «Фокус» розповіло, на що потрібно звернути увагу під час вибору такої батареї.

Під час вибору сонячної батареї слід враховувати кілька чинників, щоб переконатися, що вона відповідає потребам в енергії споживача, не чинячи істотного впливу на вартість домашньої сонячної електростанції.

Які показники важливі для сонячних батарей

  • Ємність батареї. Вимірюється в кіловат-годинах (КВт*год), ємність батареї належить до загальної кількості енергії, яку вона може зберігати. Вона ділиться на загальну і корисну ємність.
  • Загальна ємність. Максимальна енергія, яку може зберігати батарея, але не завжди можна використовувати всю її кількість одразу.
  • Корисна ємність. Кількість енергії, яку можна безпечно витягти із сонячної батареї, не пошкоджуючи її або не скорочуючи термін її служби. Повне розряджання акумулятора може призвести до пошкодження, тому дотримання корисної ємності гарантує безпечну та ефективну роботу.
  • Пікова вихідна потужність. Це максимальна кількість енергії, яку батарея може забезпечити в будь-який момент часу, вимірюється в кіловатах (КВт). Якщо потрібно одночасно запускати багато приладів, які споживають велику кількість енергії, знадобиться батарея з більш високою вихідною потужністю.
  • Цикли заряду і розряду. Кожен раз, коли акумулятор заряджається і розряджається, вважається одним циклом. Акумулятори з великою кількістю циклів, як правило, служать довше.
  • Ефективність. Ефективність акумулятора вимірює, скільки його накопиченої енергії може бути використано. Ефективніший акумулятор означає, що менше енергії втрачається під час процесу зберігання та вилучення, що має вирішальне значення для отримання максимальної віддачі від вашої системи.
  • Глибина розряду (DoD). DoD належить до відсотка ємності акумулятора, який може бути використаний до необхідності його підзарядки. Вищий DoD дає змогу використовувати більше накопиченої енергії акумулятора до його підзаряджання, що робить його ефективнішим.
  • Інтелектуальні функції та віддалений моніторинг. Сучасні акумулятори часто постачаються з інтелектуальними функціями, які дають змогу здійснювати віддалений моніторинг використання. Це допомагає відстежувати продуктивність акумулятора та налаштовувати параметри для оптимізації використання енергії, забезпечуючи більший контроль над вашою системою.
  • Гарантія. Гарантії зазвичай охоплюють термін служби акумулятора в роках або циклах. Більш тривала гарантія гарантує продуктивність і довговічність акумулятора, що робить це критично важливим чинником для розгляду.

Нагадаємо, компанія "Укренерго" розглядає кілька сценаріїв проходження сезону, включаючи найгірший ‒ продовження масованих атак Росії на об'єкти генерації та енергетичної інфраструктури. У такому випадку відключення можуть тривати до восьми годин, що відповідає двом чергам графіків відключень.

Джерело матеріала
loader
loader