NYT стверджує, що у жовтні 2024 року Росія досягла в Україні найбільших територіальних досягнень з літа 2022 року.
Західна преса пише про те, що жовтень 2024 року став для України найважчим місяцем повномасштабного вторгнення Росії. Такі авторитетні видання, як The New York Times, Die Welt, Bloomberg, пишуть про те, що в жовтні 2024 року російські війська захопили понад 400 квадратних кілометрів на Донбасі. NYT стверджує, що у жовтні 2024 року Росія досягла в Україні найбільших територіальних досягнень з літа 2022 року, коли росіяни захоплювали Сєвєродонецьк та Лисичанськ.
Не вистачає всього
Поточне відносно швидке просування РФ є «вражаючою зміною» порівняно з ситуацією минулого року, коли лінія фронту залишалася в основному статичною, а амбітні наступи кожної зі сторін «переважно провалилися», пише NYT.
Венсан Турре, аналітик Французького фонду стратегічних досліджень, вказує на такі фактори, які допомогли просуванню Росії, як дедалі активніше використання Росією потужних керованих авіабомб (КАБів), здатних знищувати укріплені позиції противника, і нестачу укріплень з боку ЗСУ в районах, де зараз йдуть бої .
Зокрема, щодо дефіциту українських укріплень NYT наводить приклад захоплення Вугледара, після чого росіяни вийшли на переважно відкриту місцевість із розрідженими українськими оборонними лініями та лише кількома районами забудов, де сили ЗСУ могли б закріпитися, щоб сформувати нові рубежі оборони. Наразі росіяни залишили вже далеко позаду стару лінію фронту та великі мінні поля, які зупинили попередні наступи на Вугледар у 2023 році.
Українські війська також страждають на серйозну нестачу особового складу, через що окупанти значно перевершують сили ЗСУ на полі бою, нагадує NYT. Видання вважає, що Україна послабила свої позиції на Донбасі і через те, що «передислокувала звідти досвідчені підрозділи до Курської області Росії, де цього літа українські війська розпочали раптовий наступ».
Представники Пентагону заявили, що Київ направив новостворені бригади до Курської області, хоча спочатку планував використовувати їх для оборони на сході та півдні або як резерв для контрнаступу у 2025 році.
Все залежить від виборів
Результат виборів у США, пише Bloomberg, може призвести до того, що Київ буде змушений прийняти мир на несприятливих умовах або зіткнутися з перспективою продовження війни з Росією поодинці, за словами двох людей, близьких до Офісу президента України. Неназваний співрозмовник видання зазначив, що серед чиновників поглиблюється почуття засмучення щодо перебігу подій. Водночас, союзники по НАТО не бачать ознак того, що РФ зацікавлена в переговорах про припинення війни.