В Німеччині провалилась програма із швидкого працевлаштування українців
В Німеччині провалилась програма із швидкого працевлаштування українців

В Німеччині провалилась програма із швидкого працевлаштування українців

В Німеччині провалилась програма із швидкого працевлаштування українців

У 2023 році Центри працевлаштування не змогли знайти роботу для жодного біженця.

Як засвідчив аудит Рахункової палати Федеральної Республіки Німеччина, в країні зазнала провалу федеральна програма працевлаштування біженців із України. Так, зараз  соцдопомогу в країні отримують приблизно 720 000 українців, у тому числі близько півмільйона працездатних, пише Bild.

Так, щомісячні витрати в Німеччині на допомогу українцям складають 539 млн. євро. Рік тому уряд запустив для громадян України «турбо-програму» з працевлаштування, знизивши для них загальні правила та вимоги до знання німецької. Але вона не показала результатів.

Впродовж 2023 року лише 20% випускників інтеграційних курсів отримали від центрів зайнятості пропозицію про роботу. При цьому жоден із них так і не почав працювати. Цього року вакансії отримали 40% випускників, на роботу вийшли менше ніж 1%. Центри зайнятості без перевірки погоджуються з тими, хто відмовляється від вакансій, називаючи їх «неприйнятними» для себе.

Іншою проблемою є довгий час очікування на інтеграційні курси, а також часта відмова від них нібито через проблеми зі здоров'ям. Крім того, після закінчення курсів випускники мають приходити до центру зайнятості кожні шість тижнів, але у 2023 році термін очікування запису складав у середньому півроку, а в 2024 році зменшився до 115 днів.

Видання зазначає, що українці навчились знаходити вигоду із німецької бюрократії. Більшість дійшли висновку, що в країні не треба багато працювати, щоб добре жити.

«Будь-кого, хто називає себе хворим, не перевірятимуть. Повернутися на батьківщину на кілька тижнів – не проблема: все одно ніхто не перевіряє паспорт на штампи про виїзд та в'їзд. А поїсти найкраще у благодійників. … Необхідний поворот у мисленні. Будь-хто, хто потребує допомоги, повинен її отримати. Але ми більше не можемо дозволяти, щоб нас використовували. Це стосується всіх: і українців, і німців», - пише видання.

Німеччина є країною з найбільшою кількістю українських біженців зі статусом тимчасового захисту (1,11 млн осіб, 26,9% від загальної кількості в ЄС). Нещодавно Міністерство фінансів Німеччини заявило, що пропонує ввести новий правовий статус для біженців з України, аби зменшити соціальні виплати та прискорити залучення українців на ринок праці.

Джерело матеріала
loader
loader