Росія стоїть за створенням та поширенням фейкового вірусного відео, на якому нібито іммігрант з Гаїті незаконно голосує за Камалу Гарріс. Про це пише Financial Times із посиланням на американські спецслужби.
За їх даними, ролик знятий у штаті Джорджія і, є «частиною ширших зусиль Москви скомпрометувати вибори, безпідставно поставити під сумнів їх чесність та розпалювати розбіжності серед американців». Така діяльність, за словами спецслужб, узгоджується з попередньою діяльністю російських груп впливу.
Фахівці зазначили, що росіяни також виготовили відео, в якому неправдиво звинуватили особу, пов’язану з кандидатом на посаду президента Демократичної партії, в отриманні хабара від артиста США, і попередили, що в останні дні виборчої кампанії Москва планує публікувати більше такого контенту.
Наразі американська влада по всій країні готується до потоку дезінформації навколо виборів. Кількома годинами ранішеБред Раффенспергер, державний секретар Джорджії, звернувся до Ілона Маска з проханням видалити «цілеспрямовану дезінформацію» про фальсифікації голосів у штаті з сайту соціальних мереж X.
Йдеться про ролик, на якому зображений чоловік, який сидить на задньому сидінні автомобіля, що рухається, і стверджує, що він іммігрант з Гаїті, який голосував за віцепрезидентку Харріса в окрузі Гвіннетт і планував знову проголосувати в окрузі Фултон. Потім камера переміщується на руку, яка тримає щось на зразок чотирьох водійських прав Джорджії.
Раффенспергер сказав, що відео, яке переглянули кілька сотень тисяч разів на X є фейковим і додав, що допис, ймовірно, зроблений та поширений «російською фермою тролів».
«Ми просимо Ілона Маска та керівництво інших платформ соціальних мереж зняти це відео», — сказав він.
У Джорджії в достроковому голосуваннівзяли участь понад 3,6 мільйона виборців. Нещодавні опитування показали, що Трамп незначно лідирує в мінливому штаті, але все ще в межах похибки.
Раффенспергер, республіканець, який відомий тим, що відмовився від вимоги Трампа «знайти 11 780 голосів» для скасування результатів виборів у штаті в 2020 році, упродовж кількох місяців бореться із низкою фейків про виборчу комісію штату. Зокрема, він заперечив заяви союзників Трампа про те, що в списках виборців Джорджії значна кількість негромадян США. Цього місяця офіс Раффенспергера повідомив, що ідентифікував лише 20 негромадян із 8,2 мільйона зареєстрованих виборців у штаті.
Твердження про те, що демократи нібито завозять іммігрантів для голосування за Гарріс, активно поширюється на платформі Х, зокрема самим її власником – Ілоном Маском.