Водіїв масово почали штрафувати: як уникнути санкцій і зберегти фінанси
Водіїв масово почали штрафувати: як уникнути санкцій і зберегти фінанси

Водіїв масово почали штрафувати: як уникнути санкцій і зберегти фінанси

В Україні вже кілька років діє система видачі «тимчасових» водійських прав для тих, хто отримує посвідчення вперше. Ці документи видаються на два роки, після чого власник може отримати «постійне» посвідчення, за умови, що протягом цього терміну він не має систематичних порушень ПДР.

Однак останнім часом водії-новачки, чиї двохрічні права формально втратили чинність, стали об’єктом для штрафів з боку поліції.

Юристи стверджують, що деякі патрульні розцінюють керування автомобілем із таким документом, як керування без дійсних прав, що кваліфікується як порушення зі штрафом у розмірі 3 400 гривень. Однак це трактування є помилковим, оскільки чинне українське законодавство на час воєнного стану передбачає інші правила.

Штрафи для водіїв, 24 канал

Від початку повномасштабного вторгнення Кабінет Міністрів ухвалив постанову №184, яка дозволяє використовувати посвідчення з вичерпаним терміном дії на період дії воєнного стану. Це означає, що навіть якщо двохрічні права формально закінчилися, водії мають законне право продовжувати користуватися ними без ризику бути оштрафованими.

Фахівці рекомендують оскаржувати такі штрафи, оскільки суди в подібних справах часто підтримують водіїв. Важливо посилатися на постанову №184 та аргументувати, що дії поліції суперечать чинним нормам на період воєнного стану. Кілька успішних судових рішень вже підтвердили незаконність таких штрафів.

Раніше ми розповідали, що в Україні зростає кількість нелегальних АЗС: де обережніше заправлятися

Також, конфіскація авто і втрата прав: за які автомобілі безжально каратимуть

Джерело матеріала
loader
loader