З погрозами «вибивали» у дружини військовослужбовця ₴50 тис неіснуючого боргу – у Бердичеві двох вимагачів взяли під варту
З погрозами «вибивали» у дружини військовослужбовця ₴50 тис неіснуючого боргу – у Бердичеві двох вимагачів взяли під варту

З погрозами «вибивали» у дружини військовослужбовця ₴50 тис неіснуючого боргу – у Бердичеві двох вимагачів взяли під варту

З погрозами «вибивали» у дружини військовослужбовця ₴50 тис неіснуючого боргу – у Бердичеві двох вимагачів взяли під варту - Фото 1

За процесуального керівництва прокурора Житомирської обласної прокуратури двом бердичівлянам повідомлено про підозру у вимаганні чужого майна з погрозою насильства над потерпілим, розголошення відомостей, які потерпілий бажає зберегти в таємниці, вчиненому за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 189 КК України).

За даними слідства, «вибивання» неіснуючого боргу у цивільної дружини військовослужбовця ЗСУ організував 41-річний житель Бердичева. Раніше він був засуджений за шахрайство, а наразі стосовно нього суд розглядає справу за фактом скоєння крадіжки.

У вересні цього року, з метою наживи, підозрюваний спільно зі своїм знайомим, 39-річним бердичівлянином, призначили зустріч потерпілій та вимагали сплатити їм 50 тис грн видуманого боргу.

Оскільки жінка заперечила наявність будь-якого боргу, пригрозили фізичною розправою, шантажуючи ще й розголошенням її конфіденційної інформації.

Перебуваючи під психологічним тиском, потерпіла віднесла у ломбард ноутбук, аби віддати частину боргу – 5 тис грн. Однак зловмисники не зупинилися навіть після повторного одержання ще 5 тис грн, вимагаючи решту грошей. При цьому пригрозили фізичним насильством у разі звернення до правоохоронців та встановили остаточний термін сплати.

Побоюючись за своє життя, жінка змушена була зібрати чергову суму. 29 жовтня, після одержання від потерпілої 10 тис грн, обох вимагачів викрили та затримали у порядку ст. 208 КПК України.

Сьогодні, 31 жовтня, обом підозрюваним обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування проводить ГУНП в області, оперативний супровід забезпечує Управління стратегічних розслідувань в області ДСР Нацполіції України.

Санкція зазначеної статті передбачає покарання у виді позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Пресслужба Житомирської обласної прокуратури

Tweet
Джерело матеріала
loader
loader