Транснаціональна меблева корпорація IKEA виплатить шість мільйонів євро компенсації жертвам примусової праці – політичним вʼязням Східної Німеччини, що перебувала під контролем Радянського Союзу. Про це повідомляє CNN з посиланням на заяву гендиректора IKEA Німеччини Вальтера Каднера.
Увʼязнені з політичних мотивів чи за кримінальні злочини за часів Холодної війни примусово виготовляли меблі для IKEA. Про це дізналися під час розслідування, проведеного аудиторами компанії Ernst&Young ще десять років тому. Результати його оприлюднили шведські та німецькі медіа.
Розслідування показало, що ув’язнені виробляли меблі для IKEA в 1970-1980-х роках, а представники IKEA на той момент, вірогідно, знали, що політв’язнів використовують як додаткову робочу силу.
У тодішній Німецькій Демократичній Республіці (НДР) використовували працю десятків тисяч вʼязнів на фабриках і заводах як дешеву робочу силу.
В IKEA заявили, що компенсація – це результат багаторічних переговорів між німецьким відділенням компанії та Союзом асоціацій жертв комуністичної диктатури (UOGK). Остання стверджує, що працює задля гарантування правосуддя для незаконно засуджених у комуністичній Німеччині.
Ексголова UOKG Райнер Вагнер 2012 року заявляв, що ситуація з IKEA є «лише верхівкою айсберга», і закликав компанії виплачувати компенсації колишнім ув’язненим, яких змушували працювати на них.