Нові тарифи на тепло: після скасування мораторію доведеться брати кредити на зиму
Нові тарифи на тепло: після скасування мораторію доведеться брати кредити на зиму

Нові тарифи на тепло: після скасування мораторію доведеться брати кредити на зиму

У багатьох містах України скоригували тарифи на тепло на опалювальний сезон 2024-2025 років. Проте для населення цінник не зміниться до скасування мораторію, а поки що різниця компенсується бюджетними коштами.

Після скасування мораторію вартість опалення для населення може подорожчати на 60% і навіть більше. Це випливає з коригування тарифів, проведеного підприємством "Бердичівтеплоенерго".

Платіжки за опалення. Фото: скрін youtube

Напередодні опалювального сезону підприємство встановило нові тарифи на теплову енергію для населення. Економічно обґрунтована ціна у 2024 році становить 2236,36 гривні за 1 Гкал без ПДВ або 2683,63 гривні з ПДВ.

Цією зимою побутові споживачі продовжать платити за старими цінами, оскільки мораторій не дозволяє брати з населення більше грошей за тепло. Таким чином, опалювальний сезон населення пройде з пільговою ціною 1693,53 гривні за 1 Гкал тепла.

Опалення. Фото: скрін youtube

Слід зазначити, що якщо порівняти чинний тариф для клієнтів "Бердичівтеплоенерго" та економічно обґрунтований, то майбутнє зростання у платіжках може становити близько 60%. При цьому тарифи на тепло в кожному місті відрізняються, тому для деяких споживачів скасування мораторію може стати як меншим, так і більшим ударом по гаманцю.

Опалювальний сезон. Фото: скрін youtube

До речі, цей опалювальний сезон може стати останнім із пільговими тарифами на тепло, оскільки раніше Нацбанк прогнозував скасування мораторію в 2025 році й поетапне приведення тарифів до ринкового рівня. Проте в уряді ніяких заяв на цю тему поки що не звучало.

Раніше інформаційний портал Знай повідомляв, готуємо заначки? Якими будуть витрати українців на опалення цієї зими.

Крім того, інформаційний портал Знай повідомляв, опалювальний сезон 2024-2025: коли включать тепло і якими будуть тарифи для населення.

Джерело матеріала
loader
loader