Політолог пояснила, що Путін ставить не Гарріс чи Трампа на виборах у США
Політолог пояснила, що Путін ставить не Гарріс чи Трампа на виборах у США

Політолог пояснила, що Путін ставить не Гарріс чи Трампа на виборах у США

Росія намагається використовувати будь-які електоральні кампанії, щоб підірвати довіру до демократії.

Про це в ефірі телеканалу FREEДOM акцентувала політолог Олеся Яхно, коментуючи майбутні вибори в США.

"У країнах, де є демократія, де є реальні вибори, де є реальні змагання, завжди важко до кінця передбачити результат виборів, особливо якщо різниця між кандидатами незначна, як у цьому випадку. Крім того, зараз виборча кампанія, я б сказала, як ніколи, напевно, у Сполучених Штатах має інтенсивний характер. Тому й аналітики, й соціологічні дослідження показують невелику різницю між кандидатами. В останні дні перед виборами боротьба ведеться за ті штати, де є ще порівняльна невизначеність у виборців", — зазначила політолог.

За її словами, у будь-якому разі річ не у тому, хто переможе — кандидат від демократів, чи кандидат від республіканців — все одно на цих виборах переможе демократія.

"Це особливо важливо в контексті тих процесів, які сьогодні відбуваються у світі та в контексті війни Росії проти України. Саме тому до виборів у США прикута така пильна увага. Не залежно від того, хто з кандидатів переможе, є два типи ризиків, які накладаються на загальний контекст того, що відбувається у світі. Перший тип прив’язаний безпосередньо до виборчої кампанії. До того, що дійсно може виникнути внутрішньополітична пауза. Також обговорюються ризики, пов’язані з судовими процесами. Якщо, наприклад, різниця в голосах буде невелика, виникнуть питання до окремих штатів і команди обох кандидатів можуть подавати судові позови. Це затягне процес визначення виборів", — пояснила політолог.

Вона зазначила, що ця тема ризиків навколо самих виборів та їхніх результатів безумовно цікава деяким країнам, зокрема Росії, яка зацікавлена не стільки в перемозі або робить ставку на конкретного кандидата, скільки робить ставку на те, що буде конфліктність.

"У тому, щоб підривати таким чином авторитет демократії як такої. Щоб потім говорити: "Дивіться, демократичні системи не такі вже й ідеальні". Деякі російські політики, як, наприклад, Медведєв, кажуть, що є ризик взагалі громадянської війни в Штатах", — підсумувала Олеся Яхно.

Джерело матеріала
loader
loader