Прозора сонячна панель замінить вікна: може заряджатися від штучного світла
Прозора сонячна панель замінить вікна: може заряджатися від штучного світла

Прозора сонячна панель замінить вікна: може заряджатися від штучного світла

SQPV (сонячна кварцова панель) може генерувати енергію навіть від світла лампочки, однак і світло сонця вона перетворює на чисту енергію.

Японська компанія inQs представила сонячну панель SQPV, яку можна використовувати на фасадах, мансардних вікнах або замість вікон будинків. Про це повідомляє ecoticias.com.

SQPV (solar quartz panel — сонячна кварцова панель, — ред.) може генерувати енергію навіть від світла лампочки. Вона виготовлена з наноматеріалів різних типів, які "затиснуті" між двома провідними листовими стеклами товщиною 2 мм. Пристрій здатний вловлювати світло з обох сторін, що робить його набагато ефективнішим у виробництві енергії.

Замість традиційних кремнієвих осередків, які являють собою сині або чорні пластини, вчені використовували матеріал, званий прозорим кремнієвим кварцом, який вловлює сонячну енергію за допомогою електродів і каталізаторів. Таким чином, він не утримує все світло, але пропускає 75%. Це необхідно для освітлення внутрішнього простору. Сонячна батарея здатна працювати за штучного освітлення і в похмурі дні. Вона оснащена системою теплоізоляції, завдяки чому економиться багато енергії, оскільки потрібно менше кондиціонування повітря.

У процесі виробництва цієї сонячної панелі використовуються матеріали, які доступні на ринку і які дуже легко отримати. Крім того, вона придатна для вторинної переробки і біорозкладна, на відміну від звичайних панелей.

Технологія, задіяна в цьому винаході, являє собою поєднання універсального дизайну і високої енергоефективності. Це дає змогу інтегрувати її в різні додатки в будинках, на підприємствах і в промисловості. Першим місцем, де було встановлено цю прозору сонячну батарею, була теплиця, що належить середній школі Кайдзе в Токіо.

Раніше ми писали про те, що сонячні панелі покрили лезами, тому було досягнуто ККД 31,2%. Нові сонячні елементи змогли зберегти близько 80% від своєї первісної ефективності протягом 1700 годин.

Джерело матеріала
loader