У ніч із 5 на 6 листопада у США відбудуться вибори президента. Претендентами на посаду є кандидатка від Демократичної партії, віцепрезидентка США Камала Гарріс і кандидат від Республіканської партії експрезидент Дональд Трамп.
Від результатів виборів залежатиме підтримка України у війні, адже США є ключовим партнером нашої країни. Тому інформаційні канали планують спеціальне програмування у день і ніч виборів, прямі ефіри, ввімкнення та студії. «Детектор медіа» зібрав інформацію про виборчі проєкти.
Телемарафон «Єдині новини». Суспільне
«1+1»
Мовники телемарафону «Єдині новини» планують показати спецрепортажі про історію та особливості виборів у США, ексклюзиви з виборчих штабів кандидатів Гарріс і Трампа. Кілька редакцій підготували студії в американських містах.
«1+1» буде в ефірі 4 листопада, а також зранку 6 листопада.
У США працюватиме команда каналу, зокрема ведучий ТСН Святослав Гринчук і спеціальні кореспондентки Ольга Кошеленко та Наталія Фібріг. Свою роботу в США команда розпочне в понеділок, 4 листопада. З 16:00 до 18:00 журналісти й ведучі розповідатимуть, як американці готуються до голосування. Кореспондентка ТСН Неллі Ковальська підготувала спеціальний репортаж, у якому провела паралелі двох історій — американської та української, і розповість про українців, які відіграли ключові ролі у становленні сучасної Америки.
За інформацією пресслужби каналу, в ефірі будуть ввімкнення з різних місць, ексклюзиви зі штабів Камали Гарріс і Дональда Трампа, спецрепортажі, аналітика від експертів і результати голосування.
«Країни, які так далеко одна від одної, мають набагато більше спільного, ніж може здаватися. Ми прагнемо показати вибори в США не лише як глобальну подію, а і як процес, що відображає настрої, прагнення та виклики, які близькі й українцям. Тож про найважливіше глядачі телемарафону дізнаються з центру подій від редакції ТСН», — розповів директор департаменту новин «1+1 media» Сергій Попов.
Святослав Гринчук працюватиме на майданчику просто неба на Таймс Сквер у Нью-Йорку. У Вашингтоні, поруч із Білим Домом, буде Ольга Кошеленко. Разом із Наталією Фібріг вони стежитимуть за подіями у штабах кандидатів.
«Інтер»
5 листопада слот «Інтера» в телемарафоні триватиме до 12:00 — до того часу вибори ще не розпочнуться. «Тому в цей день будуть ввімкнення зі спеціальним кореспондентом телеканалу “Інтер” у США Дмитром Анопченком про те, як Америка готується до виборів, як налаштовані американці, як, за інформацією опитувань, розподіляються голоси. А також в ефір вийде низка сюжетів про адміністрацію Байдена — яка вона була і що зробила для України», — повідомила пресслужба.
7 листопада «Інтер» покаже, як Америка визначає переможця президентських виборів: хвилюється, коментує і рахує голоси. Майже щогодини плануються прямі ввімкнення з США Дмитра Анопченка, який розповідатиме про ситуацію, а також повідомлення кандидатів і їхніх штабів. У Вашингтоні, на Капітолійському пагорбі, «Інтер» розгорне виїзний майданчик просто неба, щоб мати можливість оперативно інформувати глядачів про розвиток подій.
А в неділю, 10 листопада, в ефір марафону вийде новий проєкт Дмитра Анопченка «Червоні лінії», який буде присвячено міжнародній політиці та подіям у світі. Цей проєкт виходитиме раз на два тижні в неділю, о 21:00. Перший його випуск 10 листопада буде присвячений підсумкам президентських виборів у США. Як повідомила пресслужба, ексклюзивне інтервʼю для цього випуску пообіцяли у Білому домі.
«Рада»
5 листопада «Рада» мовитиме з 12:00 до 18:00. У своєму слоті у марафоні редакція планує пояснити глядачам особливості виборчої системи Сполучених Штатів: хто може стати президентом в Америці, хто такі виборники й чому переможець — не обов’язково той, хто отримав більшість голосів. Ведучі спецефіру — Вадим Колодійчук, Ганна Гомонай і Максим Зборовський. У гості до них прийдуть дипломати, народні депутати, чиновники, експерти.
«Протягом ефіру передбачені ввімкнення зі США — це будуть журналісти, експерти, українці, які зараз живуть у різних куточках Америки. Вони ділитимуться враженнями та спостереженнями про перебіг передвиборчої кампанії, думками про різних кандидатів і прогнозами щодо переможця виборів», — повідомила пресслужба.
6 листопада, під час свого вечірнього слота з 18:00 до 00:00, «Рада» має намір проаналізувати перебіг голосування. Ведучий Назар Довгий разом зі своїми гостями розкажуть, як рахують голоси у США.
«Ми — Україна»
Ефір «Ми — Україна» випав в телемарафоні на 5 листопада з 18:00. О 21:00 канал покаже проєкт про історію американських виборів та аналіз політичної ситуації у США. А з 22:00 до 6:00 триватиме спеціальний ефір «Америка обирає». В прямому ефірі ведучі та журналісти стежитимуть за перебігом голосування у США. Щогодини — інформаційний випуск (із блоком українських новин) та обговорення з експертами президентської кампанії в Америці. Зокрема, редакція телеканалу підготує серію пояснень та інфографіки про виборчу систему, голосування штатів, матеріали про історію американських президентів і прямі ввімкнення кореспондентів редакцій марафону та колег із «Голосу Америки» зі США.
Starlight Media
Слот Starlight Media розпочнеться в середу, 6 листопада, о 12:00. Редакція запланувала регулярні ввімкнення в ефір ексжурналістів програми «Факти», а нині «Голосу Америки» Андрія Гетьмана та Юлії Ярмоленко. Також редакція підготує низку сюжетів і гостьових студій, присвячених виборам і їх наслідкам для України.
Суспільне
Суспільне у ніч виборів планує спеціальний ефір до виборів президента США. Він вийде на Першому каналі, в ефірі «Українського радіо» та на ютуб-каналі «Суспільне Новини». Як повідомила пресслужба, з 22:15 до 7:00 команда Суспільного наживо інформуватиме про перебіг голосування, розповість про перші результати екзитполів, також заплановані прямі ввімкнення зі США та обговорення з експертами у студії.
У США працюватиме команда кореспондентів Суспільного. За словами шеф-редакторки проєкту «Суспільне Студія» Ірини Малихіної, в ефір вийдуть їхні репортажі та ввімкнення. Також у прямих трансляціях світових агентств мовник покаже, як голосують зірки та яка атмосфера у штабах Гарріс і Трампа, повідомлення ключових осіб виборчої кампанії в США та думки експертів.
«І головне — буде інтерактивна карта, де в режимі реального часу глядачі Першого спостерігатимуть за тим, як голосують американці та які штати кому з кандидатів віддають перевагу. Чому це важливо для наших глядачів? Бо США — партнер і союзник України у боротьбі проти російської агресії. І для українців ці вибори не менш доленосні, ніж для самих американців», — розповіла Ірина Малихіна.
Вестимуть спецефір «Ніч виборів: Трамп чи Гарріс?»: Борис Іванов та Олеся Ніцевич, Леся Наконечна й Роман Коляда, Андрій Діхтяренко й Анна Чередниченко.
Коментуватимуть перебіг голосування спостерігачі, дипломати, політологи, історики, журналісти й експерти, що спеціалізуються на темі політичних перегонів у США.
Аудиторія Суспільного на різних платформах зможе побачити та почути наступне:
- новини та мапа з результатами у режимі реального часу — на спецсторінці сайту suspilne.media й у соцмережах «Суспільне Новини»;
- репортажі з «хитких» штатів і подкаст «Американські гірки» на ютуб-каналі Суспільне Новини;
- аналіз перегонів у проєкті «Суспільне. Студія» на Першому;
- журналіст «Українського радіо» Сергій Стуканов працюватиме на виїзній локації у Київській школі державного управління імені Сергія Нижнього, де відбудеться телеміст між Україною та США «Вибори в США та майбутнє України».
Телеефір на каналах, які не входять у телемарафон, буде таким.
«Еспресо»
Свій спецпроєкт буде в «Еспресо» — «Вибори в США: Український погляд». Він стартував ще 31 жовтня та триватиме до 6 листопада.
«Наші кореспонденти вирушили за океан і готують ексклюзивні матеріали. Український погляд на виборчі перегони охопить усі платформи бренду: ми не лише констатуватимемо, але й аналізуватимемо, як результати виборів вплинуть на майбутнє українсько-американських відносин», — розказала генеральна продюсерка «Еспресо» Анастасія Равва.
За інформацією пресслужби, кореспонденти «Еспресо» щоденно робитимуть ексклюзивні репортажі й аналітику з ключових штатів США. У межах проєкту заплановані зустрічі з представниками виборчих штабів обох партій, експертами та виборцями, представниками української діаспори та переселенцями.
У межах інформаційного марафону каналу відбуватимуться прямі ввімкнення о 19:00, а напередодні й у день виборів — упродовж усього дня.
Після завершення виборів на «Еспресо» також готують спеціальний випуск із підсумками та прогнозами для України.
«Прямий»
«Прямий» планує на час виборів свій марафон: 5 та 6 листопада буде цілодобовий прямий ефір. Увесь день і всю ніч ведучі каналу розповідатимуть про перебіг голосування. У студії аналізуватимуть перші результати виборів. Ведучі каналу у проморолику обіцяють не залишати студію, доки не стане відомо, хто очолить США.
5 канал
Директор 5 каналу Володимир Мжельський розказав «Детектору медіа», що його канал теж стежитиме за подією: «Буде багато стримів, студій із гостями, сюжетів, ввімкнень, великий випуск партнерів із “Голосу Америки” та BBC, ввімкнення місцевих наших міжнародників. Одним словом — цікавий і змістовний марафон».
24 канал
24 канал також готує свої спецпроєкти до виборів у США. Головна редакторка сайту 24 каналу Анастасія Зазуляк розказала «Детектору медіа», що у ніч виборів з 5 на 6 листопада журналісти та редактори інформуватимуть про всі останні події та перебіг голосування у Сполучених Штатах.
«Окрім цього, наш постійний автор-аналітик Костянтин Довгань, який спеціалізується на темі історії та політичного аналізу, вже підготував кілька аналітичних матеріалів, що розкривають природу виборів у США, а також висвітлив і найбільш детально проаналізував обох кандидатів на основі американських джерел, книг і монографій. З великими біографіями кандидатів можна ознайомитися за посиланнями: Дональд Трамп, Камала Гарріс», — розповіла Анастасія Зазуляк.
Також, за її словами, готують матеріали про те, що може трапитися після ймовірної поразки Трампа, якими будуть сценарії розвитку подій і як це може вплинути на Україну. 24 канал за окремим тегом створив розділ і довідник про вибори в США.
«Наш цифровий аналітик Лев Шевченко проводить аналіз того, чи можуть цього року на вибори в США вплинути треті сторони, як от хакери під керівництвом спецслужб Росії. А також які технології цього року застосовують кандидати», — додала Анастасія Зазуляк.
Колаж: Микола Шиманський, «Детектор медіа»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.