В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей
В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей

В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей

Відома вітчизняна компанія LUAZ Motors, яка займається збиранням однойменних електричних пікапів, нещодавно запустила новий проект. Він називається LUAZ Care та спрямований на розробку спеціального транспорту для маломобільних людей.

Вже є напрацювання щодо створення відповідної версії пікапа, керувати яким можна буде прямо з пересувного крісла. Для полегшення доступу до салону зроблять зсувні двері, а на підлозі встановлять відкидний пандус.

Поки сама машина ще не готова, у рамках проекту було виготовлено перше електрифіковане крісло для маломобільних людей. З його допомогою водій зможе без проблем потрапити до салону пікапа LUAZ і, сидячи на ньому, керувати автомобілем. Крісло отримає функцію присідання, що дасть можливість знизити центр ваги автомобіля, тим самим покращуючи його стійкість на ходу.

В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей - Фото 1

На представленому екземплярі встановлені два редукційні електродвигуни потужністю по 300 Вт, які дозволяють з людиною вагою до 130 кг заїжджати на 20-градусний підйом. Акумуляторної батареї вистачає на 10-30 км. Остання зроблена легкознімною. При розміщенні крісла в автомобілі батарею можна заряджати безпосередньо від бортової мережі під час руху. З особливостей відзначимо наявність електродинамічного гальма. Для зручності розміщення в кріслі його спинку можна регулювати за допомогою електроприводу. Керування всіма функціями винесено на джойстик, встановлений на підлокітнику (лівий або правий). Крісло також можна легко скласти для зручності перевезення та зберігання.

В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей - Фото 2

В Україні розробили інноваційний електротранспорт для маломобільних людей - Фото 3

Сьогодні в Україні понад три мільйони людей з обмеженими фізичними можливостями. За останні два роки їх кількість зросла на 300 тис. чол. Станом на 2023 рік було працевлаштовано лише 14% усіх маломобільних громадян. Тому впровадження у виробництво відповідних транспортних засобів дозволить покращити ситуацію.

Джерело матеріала
loader