Зміна стратегії ЗСУ: експерт розповів, як можна зупинити просування росіян
Зміна стратегії ЗСУ: експерт розповів, як можна зупинити просування росіян

Зміна стратегії ЗСУ: експерт розповів, як можна зупинити просування росіян

Активне просування росіянна Донбасі продовжується - лише минулого тижня російські війська окупували близько 150 квадратних кілометрів на території Донецької області.

Колишній Голова Служби зовнішньої розвідки України, генерал армії України Микола Маломуж в ефірі "24 Канал" назвав основні складові, які потрібні Україні для того, щоб зупинити просування росіян.

"Ми в плані стратегії маємо нищити ворога і стримувати. Це надважливо не здавати позиції і знищувати велику кількість. Ми в день знищуємо по 1400-1700 окупантів - це потужний потенціал, але недостатній. Сьогодні важливо міняти стратегію ведення війни. Удар не тільки по Курщині, а ще декілька секторів треба", - сказав Маломуж.

Згідно з думкою генерала Маломужа, подібні операції, як на Курщині, мають бути проведені і на Бєлгородщині, Брянщині та інших територіях Росії, де ворог не очікує. Однак він підкреслив, що для цього необхідно підготувати сили та ресурси.

"Ворог губиться не тоді, коли ми обороняємося, тоді він все прораховує і заходить з тилів, з флангів, створює кліщі як біля Вугледару. А треба завдавати ударів там, де ворог не має укріпрайонів і концентрації сил. І там ми маємо проводити потужні операції. Курськ - тому як приклад. Але все зупинилося. Це тільки один сектор. Таких секторів повинно бути 5-6", - підкреслив генерал.

Маломуж також акцентував на успішності українських стратегій, які не вписуються в традиційні моделі ведення війни росією. Він відзначив, що Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський орієнтований на зміну тактики, але цього недостатньо без належного забезпечення наших військ.

Також важливим аспектом є закупівля боєприпасів за кордоном та розвиток власного виробництва. Він також прокоментував ситуацію в Курській області, зауваживши, що не вважає її критичною через прибуття північнокорейських військових.

Відступ ЗСУ з певних територій, за його словами, є частиною маневрової війни.

"На Курщині ми діємо ефективно, не створюючи укріплень, а займаючи вигідні позиції. Там, де немає сенсу триматися, ми відходимо. Ворог може вважати це відступом, але насправді ми проводимо контратаки та відновлюємо позиції", – пояснив він.

Останні новини України:

Загроза оккупації Покровська та тактичний відступ: військовий експерт розповів, що відбувається на півдні Донецької області.

Український вчений допоміг рф удосконалити пристрої для ударів по мирним містам: подробиці кричущого інциденту.

Військовий експерт розповів, яку позицію зайняли США щодо вступу КНДР у війну.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader
loader