Американський блогер отримував гроші від російського пропагандиста за публікацію фейків про вибори, — CNN
Американський блогер отримував гроші від російського пропагандиста за публікацію фейків про вибори, — CNN

Американський блогер отримував гроші від російського пропагандиста за публікацію фейків про вибори, — CNN

За публікацію фейкового відео користувач X отримав 100 доларів від австралійця, що працює на російські держЗМІ і є зареєстрованим агентом впливу РФ.

Впливовий американський блогер, який підтримує кандидата в президенти Дональда Трампа, розповів, що отримав 100 доларів від російського пропагандиста за публікацію фейкового відео, на якому іммігранти з Гаїті нібито голосують на виборах президента США. Про це повідомляє CNN.

За словами чоловіка, цей платіж був одним із кількох, які він отримав від «зареєстрованого російського агента» для публікації в соцмережах напередодні виборів.

Протрампівський блогер має акаунт @AlphaFox78 на платформі Х із понад 650 тисячами підписників, на якому постить праворадикальні меми на підтримку Трампа. Він є американцем зі штату Массачусетс і погодився порозмовляти із CNN на умовах анонімності.

На його фейковому відео гаїтянський іммігрант стверджує, що принаймні двічі проголосує у штаті Джорджія за кандидатуру віцепрезидентки Камали Гарріс.

Держсекретар Джорджії спростував цей запис. Він заявив, що все на відео було сфальсифіковано — від осіб до ID-карток, і що його створили та поширювали російські агенти впливу.

Блогер CNN розповів, що не знає, звідки взялося відео, а просто його поширив. За це йому заплатив 100 доларів російський пропагандист-подкастер Сімеон Бойков (Simeon Boikov), відомий в інтернеті як «Австралійський козак» (Aussie Cossack). Людина, обізнана з ситуацією, підтвердила CNN, що Бойков відправив блогеру в Массачусетсі кілька платежів.

Документи, з якими ознайомився CNN, показують, що Бойков є зареєстрованим іноземним агентом Росії в Австралії, де він працює на російські державні ЗМІ, роблячи публікації в інтернеті англійською та російською мовами.

Відомо, що Бойков нещодавно отримав російське громадянство і просить притулку в російському консульстві в Сіднеї. Він має досвід публікації прокремлівської дезінформації. Одне з попередніх розслідувань CNN показало, що Бойков відігравав певну роль у російських дезінформаційних кампаніях, у тому числі спрямованих на президентські вибори в США 2024 року. Проте його конкретна роль і місце в ієрархії дезінформаційної мережі залишаються невідомими.

Джерела в американській та європейських розвідках повідомили CNN, що російська дезінформаційна мережа продукує постановочні пропагандистські відеоролики, які пізніше просувають американські інфлюенсери в соціальних мережах.

У своїх акаунтах і Бойков, і AlphaFox неодноразово поширювали історії, які, на думку розвідки США, походять від російської мережі дезінформації під назвою «Шторм-1516».

За словами AlphaFox, приблизно в 10 інших випадках Бойков платив йому 100 доларів за публікацію мемів і відео в обліковому записі. «Все почалося з мемів, і це здавалося невинним», — сказав він CNN.

Згодом запити Бойкова потім перейшли до публікації відео, пов’язаних з виборами, як-от фальшиві кадри фальсифікації виборців у Грузії. Після розмови з CNN блогер видалив це відео, однак воно встигло набрати понад 2,5 млн переглядів. Блогер наполягає, що не знав, що Бойков працював на російські державні ЗМІ.

Раніше Агентство кібербезпеки США заявило, що «безпрецедентна кількість» дезінформації не змогла безпосередньо вплинути  на вибори президента в країні.

  • Розділяй і владарюй. Як російська пропаганда поляризує аудиторії медіа та втручається у вибори в США
  • Якщо пекельний монстр стане президенткою». Як пропагандистські телеграм-канали готуються до виборів у США

Фото: скриншот, який AlphaFox надав CNN

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
США вибори в США
Джерело матеріала
loader
loader