Про це повідомляє Reuters із посиланням Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї та Сіністерство оборони Японії, передає Укрінформ.
Міністр оборони Японії Ген Накатані заявив, що щонайменше сім ракет піднялися на висоту 100 км і подолали відстань 400 км, перш ніж впасти за межами виключної економічної зони Японії в океан.
Об’єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї додав, що зафіксував запуски близько 7:30 ранку за місцевим часом з району Сарівон у західній провінції Північний Хванхе.
Запуск відбувся в день президентських виборів у США.
Американські військові заявили, що після запусків ракет Північною Кореєю США проводили тісні консультації з Південною Кореєю, Японією та іншими регіональними союзниками та продовжують стежити за розвитком подій.
Напередодні запусків, сестра лідера Північної Кореї Кім Йо Чжон засудила спільні навчання за участі США, Японії та Південної Кореї.
«Якщо МБР (міжконтинентальна балістична ракета – ред.) призначалася для США, то новітні балістичні ракети призначені для Південної Кореї… Безпосередньо, це протест проти спільних повітряних навчань Південної Кореї, США і Японії. Опосередковано - продемонструвати свою присутність в останню хвилину перед президентськими виборами в США», - вважає президент Університету північнокорейських досліджень у Сеулі Ян Му Джин.
На його думку, ще однією із причин нового запуску ракет КНДР є бажання Пхеньяна відвернути увагу від критики відправки північнокорейських військ в Росію.
Як повідомляв Укрінформ, 31 жовтня Північна Корея заявила про випробування міжконтинентальної балістичної ракети.
3 листопада Південна Корея, США і Японія провели над водами на схід від південного південнокорейського острова Чеджудо спільні повітряні навчання за участю американського стратегічного бомбардувальника B-1B. Маневри стали відповіддю на проведений Північною Кореєю запуск міжконтинентальної балістичної ракети.
Збройні сили Південної Кореї у відповідь на останні ракетні випробування КНДР у середу, 6 листопада, проведуть власні навчання з пусками балістичних ракет «Хенму-2» (Hyunmoo-II) та застосуванням систем ПРО середнього радіуса дії «Чолме» (Cheongung).
Фото: 뉴스1