Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців майже на чверть мільйона гривень
Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців майже на чверть мільйона гривень

Інтернет-шахраї ошукали чотирьох українців майже на чверть мільйона гривень

Четверо жителів Чернівецького району стали жертвами зловмисників. Співробітники поліції проводять заходи, спрямовані на встановлення аферистів та притягнення їх до кримінальної відповідальності.

4 листопада, до поліції звернулася 32-річна жителька обласного центру. Заявниця розповіла правоохоронцям, що її ошукали невідомі під приводом надання додаткового заробітку в одному із месенджерів. Нібито роботодавець розповів про умови праці та, увійшовши в довіру до жінки, заволодів грошима у сумі понад 108 тисяч гривень, які вона самостійно перерахувала на шахрайський рахунок.

Цього ж дня жертвою аферистів стала 66-річна жителька м. Кіцмань. Буковинка розповіла поліцейським, що їй зателефонував невідомий, який представився працівником фінансової установи. Співрозмовник запропонував жінці допомогу у відкритті банківської картки для отримання одноразової грошової допомоги та заволодів коштами жінки. Потерпіла самостійно перерахувала понад 79 тисяч гривень на реквізити, які надав аферист.

57-річний житель с. Мамалига потрапив у подібну шахрайську пастку. Під приводом надання допомоги у отриманні одноразової грошової виплати, псевдобанкір ошукав буковинця на суму понад 14 тисяч гривень.

33-річна жителька с. Маршинці втратила кошти, продаючи товар на одній із інтернет-платформ. Заявниця розповіла поліцейським, що їй написав потенційний покупець та надіслав фішингове посилання для нібито підтвердження замовлення, перейшовши за яким з її карткового рахунку було перераховано понад 22 тисячі гривень на невідомі реквізити.

Співробітники поліції Чернівецької області розпочали кримінальні провадження за вказаними фактами, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України.

Поліцейські вкотре закликають громадян дотримуватись основних правил онлайн-безпеки. А також наголошують:

  • не довіряйте незнайомцям та обіцянкам захмарних прибутків в інтернеті;
  • пропонують роботу з укладенням коштів: запам’ятайте це скоріше за все шахраї;
  • не перераховуйте гроші на невідомі рахунки;
  • довіряйте інформації про соціальні виплати та одноразові грошові допомоги тільки на офіційних сайтах установ;
  • не переходьте за сумнівними посиланнями та в жодному випадку не вводьте конфіденційну інформацію, що стосується ваших банківських рахунків;
  • не розголошуйте коди, які приходять в SMS-повідомленнях, а також не набирайте невідомі комбінації цифр, продиктовані невідомими особами.
    Будьте пильними, не дайте аферистам себе ошукати.
Джерело матеріала
loader
loader