Відбудова України - 2024
Відбудова України - 2024

Відбудова України - 2024

Хотіли б робити пічки для дач - але зараз буржуйки більше потрібні на фронті. У Харкові відновлюють близько сотні багатоквартирних будинків. Що може мотивувати українців на більшу єдність.

Українці втомилися від війни, але незмінно налаштовані на перемогу

У будь-якому суспільстві, яке вступає у війну, неважливо воно знаходиться в позиції нападника чи жертви нападу, – відбувається екстремальна реакція єднання. Цей ефект називають «гуртування довкола прапора». І триває воно в середньому 2 роки, потім вщухає і люди повертаються до звичного формату життя.

Що може мотивувати українців на ще більшу єдність? Поки у нас немає даних соціології, відповіді на ці надважливі питання Укрінформ шукав разом зі спеціалістами.

Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ
Фото: Сергій Чузавков, Укрінформ

ІНТЕРВ'Ю УКРІНФОРМ

Маргарита Сокоренко, Уповноважена у справах Європейського суду з прав людини

За злочини під час війни, які доведені в ЄСПЛ, має відповідати і платити Росія

Реєстр збитків функціонує в Гаазі, туди вже з квітня цього року можна подавати заяви про шкоду, якої завдано нашим громадянам у ході повномасштабного вторгнення, а тепер розширюється перелік того, з чим можна туди звертатись.

ФОТОРЕПОРТАЖ УКРІНФОРМ

У Запоріжжі волонтери роблять «буржуйки» для військових

Близько 300 “буржуйок” для військових планують зробити за сезон запорізькі волонтери БФ “Паляниця”, які передадуть військовим.

“Робимо з металу, який закуповуємо завдяки донаторам. Ми б хотіли, звичайно, робити пічки для дач та приватних будинків, але зараз війна і тому вони потрібні на фронті. Це бліндажна буржуйка середнього розміру, яка підійде для приміщення до 20 метрів квадратних. Вона працює на дровах, можна ставити в неї і окопні свічки”, - розповів керівник зварювального цеху БФ Михайло.

Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ
Фото: Дмитро Смольєнко, Укрінформ

ВІДБУДОВА У РЕГІОНАХ

У Харкові відновлюють близько сотні багатоквартирних будинків

У Харкові в процесі відновлення перебувають близько сотні багатоквартирних будинків, пошкоджених російськими обстрілами, 51 будинок відновили з початку лютого.

Харків. Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ
Харків. Фото: В'ячеслав Мадієвський, Укрінформ

У Чернігівській області за участі міжнародних партнерів від початку повномасштабного вторгнення вдалося відновити понад 5,5 тисячі житлових будинків.

Чернігів. Фото: Юлія Горбань, Укрінформ
Чернігів. Фото: Юлія Горбань, Укрінформ

У Бородянці Київської області в рамках експериментального проєкту щодо відновлення населених пунктів відбудують 58 об’єктів.

Бородянка. Фото: Павло Багмут, Укрінформ
Бородянка. Фото: Павло Багмут, Укрінформ

У Миколаївській області відновили 71 заклад загальної середньої освіти зі 159, які були пошкоджені або зруйновані російськими обстрілами з початку повномасштабного вторгнення.

Миколаїв. Фото: Ігор Ткаченко, Укрінформ
Миколаїв. Фото: Ігор Ткаченко, Укрінформ

НОВИНИ ВІДБУДОВИ

  • У Києві в листопаді відбудеться Всеукраїнський саміт мерів
  • Ветерани на розвиток бізнесу отримають ₴550 мільйонів грантів від держави
  • Нафтогаз отримає від Норвегії обладнання для розбудови розподіленої генерації
  • Індустріальні парки отримали майже ₴270 мільйонів держфінансування
  • Уряд розширив коло отримувачів пільгового кредитування для встановлення домашньої генерації

Україна презентувала дорожню карту відкриття повітряного простору в умовах воєнного стану

Захід, який відбувся у Варшаві, зібрав близько ста представників авіагалузі – профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США, керівництво українських та іноземних авіакомпаній, що раніше здійснювали польоти в Україні, страхові та лізингові компанії, виробників літаків.

Фото: Міністерство розвитку громад та територій

ВІДТВОРЕННЯ СПАДЩИНИ

Як сватівські пасічники з Луганщини, переїхавши на Черкащину, дбають про свій історичний спадок

До Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України «Традиційне ремесло бджільництва у Сватівському районі Луганської області» було внесено в липні минулого року. Промисел існує на Сватівщині понад три з половиною століття. 

Фото з особистого архіву
Фото з особистого архіву

СОЦМЕРЕЖІ УКРІНФОРМ

Скульптурка, яка нагадує, що, лишаючи свій дім, важливо вірити і знати, що повернешся додому

У Києві на будівлі Центрального залізничного вокзалу презентували бронзову скульптуру проєкту “Шукай!” під назвою “Повернення додому”. Більше фото - у Фейсбук.

Фото: Кирило Чуботін, Укрінформ
Фото: Кирило Чуботін, Укрінформ

Слідкуйте за відновленням України з нами - щовівторка ми збираємо усі головні новини, фото та відео відбудови. Підпишіться на нашу щотижневу розсилку Відбудова 2024, щоб дізнаватися усі новини відновлення України першими.

Якщо вам сподобалося, порекомендуйте нас друзям, щоб спільнота зацікавлених людей зростала. Наступний лист з новинами відбудови України очікуйте 12 листопада.

Джерело матеріала
loader