Коли б в нас не були президентські вибори, змагатись кандидати будуть у двох площинах: хто скільки задонатив і хто ж все-таки захистив столицю. Так зʼявився герой Порошенко, що зі зброєю в руках розгортав блокпости, поки «влада здріснула».
Але я хотів би поговорити про перший пункт – про гроші. Порошенко активніше за інших піариться на допомозі ЗСУ, називаючи себе ледь не найбільшим донором армії. Востаннє Фонд Порошенка та його ГОшка «Справа громад» звітували в грудні 2023 році: тоді була названа цифра у понад 4 млрд грн. Пʼятий президент, що мріє стати сьомим, переконує – левова частка грошей його та прибутки його компаній. Але щодо цього є сумніви.
Родині Порошенка належить розгалужена бізнес-імперія: рошен, агро, медіа, фінанси, виробництво скла, нерухомість, тощо. Є інформація, що іноземні та українські компанії, що належать Порошенку і його родині, формують пули активів за рахунок несплачених в Україні податків, а легалізуються ці активи шляхом придбання державних та іноземних цінних паперів, на які нараховуються відповідні відсотки.
В основному Порошенко купує облігації внутрішнього займу. Фактично, це гроші, які громадяни позичають державі, або вона могла підтримувати економіку та фінансувати армію. Ці запозичення держава повертає з відсотками. Ймовірно, саме ці відсотки Порошенко спрямовує на свої «благодійні», а точніше піар-проєкти. Тобто, з великою долею вірогідності усі ці (або їхня значна частка) дрони, лафети, РЕБи, тощо Порошенко міг купити за нараховані державою відсотки на ОВДП, які придбав за рахунок несплачених ним у цю ж державу податків.
Мова може йти про приблизно 2,5 млрд грн. Тобто більше половини «благодійних витрат», про які Фонд Порошенка звітував рік тому. До речі, облігації Порошенко купує через власний Міжнародний інвестиційний банк, який заробляє на благодійності свого власника мільйони гривень у вигляді комісії.
Судячи з декларації політика, лише за перший місяць осені 2024 року він збагатився на мільярд гривень. Це в 125 разів більше, ніж олігарх заробив за рік до вторгнення Росії. Так би мовити, тримає фінансовий фронт.
Джерело: Facebook.