Вступна кампанія: яким буде НМТ з історії України у 2025 році
Вступна кампанія: яким буде НМТ з історії України у 2025 році

Вступна кампанія: яким буде НМТ з історії України у 2025 році

Вступна кампанія: яким буде НМТ з історії України у 2025 році

Роз'яснення дали в УЦОЯО.

Через повномасштабну агресію Росії, Україні змінився освітній процес. У цьому році вступники складали національне мультипредметне тестування (НМТ) замість ЗНО. В Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) розповіли, яким буде мультитест з історії України у 2025 році.

НМТ з історії України: що може змінитися у 2025 році

В УЦОЯО зазначили, що як і попереднього року, НМТ з історії України є одним з трьох обов'язкових предметів, які мають складати випускники.

У Центрі додали, що зміст завдань відповідатиме програмі ЗНО з історії України й охоплюватиме всі теми, що стосуються історії України від найдавніших часів до подій початку XXI сторічча.

«Об’єктивне оцінювання рівня оволодіння змістом курсу з історії України можливе лише в разі охоплення всього континууму історичного процесу», – йдеться у повідомленні.

Основні параметри тестів будуть аналогічними до тих, що були чинні у 2024 році, адже не змінився формат проведення НМТ.

«На виконання тесту з історії України буде відведено 60 хвилин. За цей час треба виконати 30 завдань. Тобто, попри те, що зміст тесту буде розширено, кількість завдань збільшено не буде», – пояснили в УЦОЯО.

Як підготуватись до НМТ з історії України

В УЦОЯО дали такі рекомендації:

  • Системно навчатися у школі – опрацьовувати осмислено кожну тему з історії України, намагатися якомога більше розібратися у подіях, схарактеризувати діячів, які жили в ту чи ту епоху. Після вивчення теми зафіксувати головні тези, проаналізувати їх.
  • При підготовці до мультитесту використовувати інформацію лише з достовірних та рекомендованих вчителем джерел.
  • Запам’ятовувати не тільки дати, а й хронологію подій і причинно-наслідкові зв’язки. Наприклад, можна записати всі дати з історії України на диктофон, а потім прослуховуйте запис декілька разів протягом дня. Цей спосіб найкраще допоможе тим, у кого переважає слухове сприйняття інформації.
  • Практикуватися у виконанні тестових завдань минулих років.

Раніше ми писали, який предмет за вибором став найпопулярнішим в цьому році серед учасників мультитесту.

Джерело матеріала
loader