Верховна Рада готується до ліквідації МСЕК, комітет підтримав законопроєкт
Верховна Рада готується до ліквідації МСЕК, комітет підтримав законопроєкт

Верховна Рада готується до ліквідації МСЕК, комітет підтримав законопроєкт

Верховна Рада готується до ліквідації МСЕК, комітет підтримав законопроєкт

Нову систему вводитимуть поступово.

Комітет Верховної Ради з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендував парламенту прийняти у першому читанні та за основу розроблений Міністерством охорони здоров'я законопроект №12178, який передбачає ліквідацію медико-соціальних експертних комісій до кінця 2024 року.

Законопроєкт передбачає  внесення змін до деяких законодавчих актів щодо запровадження оцінювання функціональності людини. Так, під час презентації законопроєкту  у середу міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко заявив, що згідно з пропозицією оцінка функціональності проводитиметься після проведення лікування та реабілітації. При цьому існуюча система передбачає проходження МСЕК після лікування та необхідність системного підтвердження стану здоров'я.

За словами Ляшка, процес встановлення втрати функціональності планують оцифрувати. Загалом  оцінка функціональності буде проводитись на базі кластерних та надкластерних лікарень, у 70% яких наразі вже створено реабілітаційні відділення.

Також міністр додав, що запланована неперервність роботи процесу встановлення втрати функціональності попри докорінну трансформацію системи. Ляшко розповів, що керівникам ОВА детально пояснили щоденний план переходу на нову систему, аби можна було встигнути ліквідувати МСЕК без проблем до 31 грудня, та не зупиняти експертизу для тих, кому вона потрібна.

Водночас він додав, що запропонований законопроект регулює лише медичну складову питання втрати функціональності та інвалідності, а от соціальну складову цієї сфери регулюватиме законопроект, який до кінця тижня подасть Мінсоцполітики.

Нагадаємо, 4 листопада Кабінет міністрів України зареєстрував у парламенту законопроект щодо реформування МСЕК, який передбачає спрощення процесів встановлення інвалідності за рахунок формалізації відповідних критеріїв та врегулювання процедур, цифровізації проходження експертизи, запровадження прозорих механізмів оскарження, зміна механізму фінансування медико-соціальних експертиз.

Нові експертні команди, які складатимуться з практикуючих лікарів багатопрофільних медустанов, мають почати працювати уже з 1 січня 2025 року.

Нова система фінансуватиметься через Національну службу здоров'я України.

Нагадаємо, 22 жовтня РНБО після низки корупційних скандалів ухвалила рішення про ліквідацію в Україні усіх Медико-соціальних експертних комісій. Повноваження МСЕК на разі покладено на Український державний науково-дослідний інститут медико-соціальних проблем інвалідності в Дніпрі.

Скандал із МСЕК і недобросовісними прокурорами, які висмоктали з бюджету не один мільярд гривень, причому часто під фейкову інвалідність, набув розголосу. Що далі? Про це пише у матеріалі «МСЕК і прокурори з «інвалідністю»: як усе виправити?» Інна Совсун.

Джерело матеріала
loader