Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань, посилаючись на дані супутника Sentinel-2, передає Укрінформ.
«… поруч із викраденими РФ українськими буровими установками та блок-кондукторами на шельфі Чорного моря безперервно вже більше двох років горить газ, що витікає зі свердловин, а також з’являються нові «гарячі» осередки», - йдеться в дописі.
Зазначається, що станом на 30 жовтня стовпи диму зафіксували на чотирьох із 14 об’єктів, а найдовше полум’я - з червня 2022 року.
«Уже третю осінь розташований приблизно за 50 кілометрів на схід від острова Зміїний один з трьох блок-кондукторів на Одеському газовому родовищі більше нагадує «вічний вогонь», - зауважили в Центрі журналістських розслідувань.
Йдеться також про те, що сусідня морська льодостійка стаціонарна платформа почала диміти 10 серпня, і це відбулося тоді, коли ВМС ЗСУ у взаємодії з ГУР МОУ завдали ракетного удару по одній із захоплених росіянами морських платформ.
Акцентується увага, що третій палаючий осередок виник у першій декаді серпня: тоді зайнялася одна з трьох платформ, встановлених ближче до західного узбережжя Кримського півострова. Пожежа на сусідній платформі почалася днями - супутник зафіксував стовп диму 30 жовтня.
Після українських ударів компанія «Чорноморнафтогаз», яка контролюється окупаційною владою Криму, оголосила про припинення експлуатації родовищ, що зменшило видобуток корисних копалин в тимчасово окупованому Криму на 28,1%.
Як повідомляв Укрінформ, підрозділи Головного управління розвідки Міноборони провели спецоперацію, унаслідок якої повернули під контроль України так звані «вишки Бойка» - бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі.
Фото: apps.sentinel-hub.com