Зеленському уже потрібно брати уроки гри в гольф – Єлісєєв про перспективу хороших відносин із Трампом
Зеленському уже потрібно брати уроки гри в гольф – Єлісєєв про перспективу хороших відносин із Трампом

Зеленському уже потрібно брати уроки гри в гольф – Єлісєєв про перспективу хороших відносин із Трампом

Зеленському уже потрібно брати уроки гри в гольф – Єлісєєв про перспективу хороших відносин із Трампом

За словами дипломата, ОП варто багато в чому змінити свій підхід.  

Президенту Володимиру Зеленському та його команді доведеться кардинально міняти дипломатичну тактику взаємодії із адміністрацією президента США у зв’язку із обранням наступним президентом представника республіканської партії Дональда Трампа, та налагоджувати тісніші особистісні відносини із главою Білого дому, заявив у коментарі ZN.UA надзвичайний та повноважний посол України, голова ГО «Центр нових рішень» Костянтин Єлісєєв.

«Дуже важливо розбудовувати відносини довіри між двома президентами, тому що Дональд Трамп дуже це полюбляє. У нього є власне своє еґо, тому треба буде знайти з ним спільну мову», - вказав дипломат.

Він додав, що президенту України Володимиру Зеленському потрібно буде використовувати всі допустимі  можливості для посилення контактів із Трампом.

«В цьому контексті, я вважаю, президенту Зеленському настав час терміново брати уроки гри в гольф. Тому що для Трампа ці речі теж є дуже важливими. І саме свого часу завдяки гольфу були дуже тісні відносини між Трампом і колишнім прем'єр-міністром Японії, бо той теж дуже непогано грав у гольф. Трамп дуже полюбляє розбудовувати особисті і приватні контакти. Але його треба зацікавити чимось», - зазначив колишній заступник голови адміністрації президента України, де він працював у період першого президентства Трампа в США.

За словами Єлісєєва, Трамп належить до тих людей, які можуть просто встати і піти, якщо співрозмовник йому не цікавий.

Тому окрім налагодження міжособистісних відносин команді президента потрібно особливо приділити увагу посиленню двопартійної підтримки з боку США  і не допускати так званих «пенсільванських казусів», коли президент Зеленський під час візиту до Пенсильванії  фактично підтримав демократичний табір.

«Нам цього категорично треба уникати, і цих помилок більше не допускати. І ще нам категорично треба міняти дипломатичну тактику у відносинах. Бо якщо раніше спрацьовувала дипломатія емоцій, коли ми переконували, чому те чи інше рішення важливе для України, то Трампа це не цікавить. Трамп не вірить емоціям і сльозам Він вірить практичним, прагматичним речам», - підкреслив експерт.

Він зазначив, що Дональд Трамп завжди був орієнтований на бізнес і його цікавить, як той чи інший інструмент буде вигідний для Сполучених Штатів Америки. Тому, коли Україна наполягатиме на різних речах, як от  підтримка, зброя або запрошення до НАТО, потрібно буде пояснювати не стільки, чому це важливо для України, а чому це вигідно для Сполучених Штатів і народу США.

«Його будуть цікавити робочі місця, соціальна політики,  збільшення надходжень до державного бюджету Сполучених Штатів і так далі. Решта емоцій його абсолютно не буде цікавити. Тому нашій вдалі теж потрібно брати собі до уваги», - підсумував Єлісєєв.

"Велике повернення" Дональда Трампа до Овального кабінету Білого дому не є таким неочікуваним, якою була його перша перемога на президентських перегонах у США 2016 року. Проте зараз, незважаючи на потужний потік привітань іще до оголошення офіційних результатів виборів, рівень тривожності в багатьох столицях світу просто зашкалює. Але є й такі, де перемогу Трампа розглядають як певний шанс у хаосі, що лише набирає обертів. "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна" аналізував експосол України в США Олег Шамшур.

Джерело матеріала
loader
loader