Про це вінтерв’ю Укрінформуповідомив херсонський краєзнавець, який увійшов до складу комісії з перейменувань при Херсонській міській військовій адміністрації, до робочої групи експертів, що працювала при цій комісії, політолог, керівник обласної організації Комітету виборців України (КВУ) Дементій Білий.
«Перейменування вулиць – це один з інструментів формування нашої ідентичності», - каже Білий.
За його словами, це перейменування – непересічна історична подія, Херсонщина вперше позбулася в своєму публічному просторі всіх імперських, російських окупаційних назв.
Білий розповів, що система, створена після цього перейменування, різноманітна: є історичні назви, є пов’язані з громадами, які жили раніше на Херсонщині, або із загальноукраїнською тематикою, місцеві українські назви.
«До речі, соціологічна асоціація України готує набір поштових марок з портретами людей, іменами яких названі наші вулиці. Там, якщо я не помиляюся, буде 27 марок: військові, громадські діячі, науковці», - розповів краєзнавець.
Як повідомляє спільнота «Херсон. Звільнена карта», поштові марки з іменами видатних херсонців, на честь яких були перейменовані вулиці міста, вже готуються до друку. Цю серію підготували обласне відділення Соціологічної асоціації України разом з експертною робочою групою комісії з перейменування.
Наголошується, що до серії поштових марок увійшли три блоки по дев'ять марок кожен. Блок - це марки однієї тематики: «Захисники України», «Художники, музиканти, театрали та науковці» й «Громадські діячі».
Як повідомляв Укрінформ, за інформацією МВА, станом на кінець квітня 2024 року в Херсонській громаді повністю завершений процес перейменування топонімів.
У Херсоні у травні 2023 року в рамках деколонізації та дерусифікації публічного простору на території громади оголосили про початок громадських обговорень щодо перейменування об'єктів топоніміки.