Про це повідомляє CGTN, передає Укрінформ.
Ракета стартувала з майданчика пілотної зони для комерційних космічних запусків на північному заході Китаю о 12:03 за місцевим часом (06:03 за Києвом).
Серед виведених у космос супутники серії Цзилінь-1 «Гаофень», серій «Юньяо-1» та «Сігуан-1», а також супутник дистанційного зондування Землі, запущений для Оману.
У повідомленні не вказується призначення космічних апаратів, проте відомо, що супутники «Цзилінь-1» можуть отримувати зображення земної поверхні з високою роздільною здатністю, що використовується для проведення аварійно-рятувальних робіт, розвідки ресурсів, моніторингу навколишнього середовища та низки інших сфер.
Апарати серії «Юньяо» призначені для моніторингу сільськогосподарських земель та метеорологічних спостережень і збирають дані про атмосферу – її температуру, вологість, тиск і щільність.
Твердопаливна чотириступінчаста ракета-носій легкого класу «Ліцзянь-1» розроблена комерційною компанією CAS Space, заснованою Інститутом механіки Академії наук Китаю. Її перший політ відбувся у липні 2022 року, а сьогоднішній став 5-ю місією, в ході яких ракета-носій загалом запустила в космос 57 супутників.
Попереднього разу запуск ракети проводився 25 вересня, коли вона вивела в космос п’ять супутників.
«Ліцзянь-1» має довжину 30 метрів і злітну вагу 135 тонн та здатна виводити близько 2 тонн корисного навантаження на низьку навколоземну орбіту і 1,5 тонни орбіту висотою 500 км.
Як повідомляв Укрінформ, із миса Канаверал у штаті Флорида 4 листопада запустили ракету SpaceX-31, на борту якої був космічний проєкт школярів зі Львівської області з дослідження мікрогравітації.
Фото: CMG