Зовнішня політика Трампа не буде катастрофою — The Hill
Зовнішня політика Трампа не буде катастрофою — The Hill

Зовнішня політика Трампа не буде катастрофою — The Hill

Зовнішня політика Трампа не буде катастрофою — The Hill

Трамп спрямовуватиме американську силу туди, де вона найбільше потрібна.

Багато оглядачів б'ють на сполох з приводу переобрання Дональда Трампа, побоюючись відступу від ролі Америки у світі. Критики наполягають на тому, що його підхід до зовнішньої політики зруйнує міжнародний порядок, заснований на правилах, який США відстоювали протягом тривалого часу.

Але хоча підхід Трампа далекий від традиційного, він не є ані безрозсудним, ані ізоляціоністським. Навпаки, він є стратегією стриманості, спрямованою на подолання основних загроз, вважає Ендрю Лейтем, професор міжнародних відносин у коледжі Макалестер у Сент-Полі, штат Міннесота та старший науковий співробітник Інституту миру та дипломатії.

Професор пояснює, що стриманість не означає відсторонення Америки від світу, а скоріше втручання лише там, де під загрозою опиняються основні інтереси американської безпеки. Це означає зосередження на регіонах першорядної важливості — таких як Азія і Європа — і уникнення безстрокових зобов'язань на другорядних театрах воєнних дій.

"Для розуміння великої стратегії Трампа потрібно відкинути припущення, що основна роль США полягає в підтримці глобального порядку, заснованого лише на американських ідеалах. Трамп, ймовірно, не буде слідувати такій концепції, а готуватиметься до світу, де конкуренти, такі як Китай, Росія та Іран, активно відстоюють свої інтереси. Його підхід полягає не в захисті старої ери глобальної гегемонії під проводом США, а в вибірковій взаємодії там, де це справді важливо для американських інтересів", — пише Лейтем.

Лейтем додає, що зовнішня політика Трампа, ймовірно, буде спрямована на обмеження впливу ревізіоністських держав, таких як Китай, Росія та Іран, без зміни глобального порядку. Трамп буде протидіяти їхнім спробам змінити міжнародну динаміку на свою користь, але тільки тією мірою, якою це необхідно для захисту основних інтересів США. Цей підхід нагадує принцип стримування часів Холодної війни, хоча без ідеологічної боротьби.

Наприклад, стриманий підхід Трампа щодо Росії — це не схвалення поведінки Росії, а визнання того, що США можуть протистояти російському впливу в Європі через стратегічну підтримку союзників, не беручи на себе надмірних зобов'язань щодо прямої конфронтації.

Як перемога Трампа може відобразитися на відносинах США з нашою державою та підтримці у війні, розв’язаній Росією, розповідає експосол України у Сполучених Штатах Олег Шамшур у статті "Чому переміг Трамп і чим тепер ризикує Україна".

Джерело матеріала
loader
loader