Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив херсонський політолог, керівник обласної організації Комітету виборців України (КВУ) Дементій Білий.
«У нас така цікава ситуація – фактично ми бачимо життя херсонської громади в онлайні», - каже Білий.
За його словами, треба підтримувати, щоб у херсонців, які через війну виїхали, не стихала зацікавленість і турбота про Херсон, щоб вони допомагали місту. І треба це підживлювати різними обговореннями і створенням формальних інституцій на кшталт віртуальних громадських рад, щоб навіть містяни, які живуть тепер далеко, могли впливати на рішення місцевої влади.
Експерт нагадав, що на Херсонщині працює тільки обласна рада, а всі місцеві ради припинили свою діяльність.
Також Білий наголосив, що через відсутність місцевого самоврядування на прифронтових територіях відбувається концентрація відповідальності, ресурсів, сил у руках керівників місцевих військових адміністрацій. Він вважає це правильним в умовах війни, коли треба мобілізувати всі сили. Але, з іншого боку, експерт каже про негативні наслідки. По-перше, збільшується рівень недовіри до дій влади, по-друге – громадяни, які відстороняються від участі в обговоренні, фактично перетворюються на людей, які лише споживають, формуються патерналістські настрої.
На думку політолога, тепер, коли депутатів у громадах фактично відсторонили від роботи, треба залучати активно людей до обговорення, до створення різних консультативних, дорадчих органів, до проведення публічних дискусій щодо ухвалення рішень.
Як повідомляв Укрінформ, ЗСУ восени 2022 року визволили правобережну частину Херсонської області, зокрема місто Херсон. Частина області, розташована на лівому березі Дніпра, тимчасово захоплена російськими військами.