Окупанти відновили бронетанкові штурми, включаючи другорядні напрямки, що може призвести до локальних успіхів супротивника.
Про це заявив експерт із бронетанкового озброєння Микола Саламах в інтерв'ю "Радіо Свобода", вказавши на потенційні зміни на фронті внаслідок активного використання техніки.
Саламах зазначив, що раніше російське командування намагалося заощаджувати бронетехніку, щоб зберегти її для вирішальних етапів. Однак тепер вони вирішили відмовитись від цієї стратегії, застосовуючи танки у більшому обсязі для поточних штурмів.
"Це може тимчасово змінити обстановку на деяких ділянках. На окремих напрямках ворог може досягти тактичних успіхів за рахунок бронетехніки. Однак такі спроби зазвичай обертаються серйозними втратами", - наголосив Саламах.
Експерт також зазначив, що росіяни змінили спосіб використання танків, навантажуючи їх додатковими металевими конструкціями, що перетворює їх на своєрідне "броньоване таксі" для доставки піхоти на передові позиції.
"Це рішення робить техніку менш маневреною і вразливішою для українських атак. На танки навішують своєрідний "сарай" з 4-5 тонн металу, що робить їх неповороткими і заважає виконувати роль підтримки сил, що наступають", - пояснив експерт.
Основне призначення таких дій, як уточнив експерт, полягає не у повномасштабному наступі, а у невеликих тактичних проривах на 2-3 км. Він додав, що, незважаючи на активізацію бронетанкових штурмів, серйозних оперативних досягнень у противника немає, оскільки вони не просуваються на значні відстані.
Останні новини України:
Загроза оккупації Покровська та тактичний відступ: військовий експерт розповів, що відбувається на півдні Донецької області.
Український вчений допоміг рф удосконалити пристрої для ударів по мирним містам: подробиці кричущого інциденту.
Військовий експерт розповів, яку позицію зайняли США щодо вступу КНДР у війну.