Тайвань передав Україні надлишки зенітно-ракетних батарей HAWK і допоміг переозброїти українську ППО
Тайвань передав Україні надлишки зенітно-ракетних батарей HAWK і допоміг переозброїти українську ППО

Тайвань передав Україні надлишки зенітно-ракетних батарей HAWK і допоміг переозброїти українську ППО

Тайвань передав українським військовим свої надлишки зенітно-ракетних батарей HAWK. Як пише Forbes з посиланням колишнього чиновника Пентагону Тоні Ху, мова йде про тайванські ракети MIM-23 Homing All-the-Way Killer, а також їхні пускові установки та радари. Вони доповнять додаткові HAWK, подаровані Україні Сполученими Штатами та Іспанією.

Завдяки цьому ЗСУ можуть розгорнути до 15 батарей виробництва Raytheon HAWK, кожна з яким має щонайменше шість пускових установок із трьома ракетами та пов’язані з ними радари. На початку повномасштабної війни Київ мав близько 50 батарей ЗРК - переважно С-300 та інші радянські моделі. За підрахунками видання, HAWK можуть складати третину озброєння українських сил протиповітряної оборони.

Попри те, що даному виду озброєння більше 60 років, він є простим, надійним та високомобільним. HAWK можна легко модернізувати та він чудово працює проти повільніших дронів, крилатих ракет і пілотованих літальних апаратів. Боєприпас также сумісний з американсько-норвезькою зенітно-ракетною системою NASAMS, яка також є в України.

Зенітний ракетний комплекс Hawk має середню дальність ураження знищення літаків і ракет. При цьому західні аналітики оцінюють ймовірність збиття повітряних цілей "Яструбом" у 85%. Головним недоліком цієї системи є те, що її радар чутливий до перешкод. Однак це можна вирішити, якщо інтегрувати старі ракети та пускові установки до кращого радару від NASAMS, наголошують експерти.

  • Перші зенітні установки Hawk прибули до України у грудні 2022 року. Це була іспанська зброя. 
  • Раніше кореспондент Коротко про також повідомляв про те, що провідні країни світу все більше намагаються впроваджувати системи штучного інтелекту (ШІ) у своїх арміях. Вже є приклади їх застосування на полі бою для інформаційного забезпечення військових операцій або у складі різних систем озброєнь. 
Джерело матеріала
loader
loader