Ситуація у Курській області активізувалася: велика кількість російської техніки рухається в бік позицій ЗСУ, а захисники своєю чергою завдають ударів у відповідь. Російські піхотинці, десантники та північнокорейські війська постійно штурмують позиції Сил оборони, намагаючись повернути контроль над російською прикордонною зоною, й насамперед над місто Суджа, до січневої інавгурації новообраного американського президента Дональда Трампа, повідомляє Forbes.
Загалом лінія фронту у Курській області становить 250 квадратних миль, в межах яких три українські бригади тримають оборону проти чисельніших та краще озброєних сил ворога. ЗМІ наголошує, що Кремль, ймовірно, готовий до значних втрат, які може заплатити під час повернення собі Курського виступу.
Зараз там тривають важкі бої. Оператор БпЛА ЗСУ Крігсфоршер розповів, як росіяни під прикриттям димових завіс атакували позиції захисників учора: десантники з 51-го полку і морпіхи зі 155-ї бригади "сунули" на позиції Сил оборони трьома колонами, які складалися з 18 одиниць бронетехніки та п’яти танків Т-72, Т-80 і Т-90. ЗСУ вдалося ліквідувати 15 БМП і БТР й три танки.
"Нам пощастило, що вони здійснюють так багато атак в стилі банзай", — зауважив Крігсфоршер.
Через те, що бої ведуться на близькій відстані, іноді виникають хаотичні ситуації. Приміром, два танки захисників одного разу вийшли на зустріч росіянам, але не помітили чотири бронемашини окупантів з десантом до тих пір, поки не вийшли зі своїх машин. Захисники відкрили вогонь і все ж знищили одну машину ворога. Також інколи росіяни "двохсотяться" від одиничних вибухів.
Та втрати є і в лавах Сил оборони. Нещодавно російські терористи стратили шістьох захисників. Зараз Україна шукає резерви для Курської операції, проте східний фронт все ще залишається під загрозою.
Нагадаємо, за словами головкома ЗСУ Олександра Сирського, ЗСУ в Курській області виконують завдання зі стримування та знищення ворожих сил. Раніше він пояснював, що причиною операції там було намагання завадити задуму Росії здійснити наступ на Сумську область для створення так званої "буферної зони".