Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус в розмові з 24 Каналом зазначив, що зараз спостерігається схожа ситуація з тією, яка була у 1980 році.
Колись Кремль розраховував на Рейгана, зараз на Трампа
Тоді СРСР розпочав війну в Афганістані й чинна на той момент адміністрація президента США Картера критикувала Радянський Союз. Тоді в Кремлі вважали, що має перемогти на виборах у США інший кандидат, колишній актор Рейган і його перемога в СРСР віталась, бо розцінювалось, що з ним вдасться краще домовитися.
Однак, як показала історія, Рейган зробив багато що за свої 2 каденції, а це 8 років, щоб Радянський Союз припинив своє існування. Так, формально він розвалився за часи його наступника Буша, але цю справу, як підкреслив Ус, зробив все-таки Рейган.
Зараз схожа ситуація, бо Росія дуже сподівалась на Трампа, на те, що в США будуть заворушення, які сконцентрують всю увагу в цій країні саме на цьому і Сполучені Штати не будуть думати про Україну. Трамп переміг, але ніяких скандалів немає, нині формується влада в США,
– зазначив Ус.
Яку умову може озвучити Трамп Путіну
Росія, зі слів експерта, хотіла, аби в Сполучених Штатах були громадські протистояння, революція, це й пояснює той факт, що Кремль волів, аби переміг саме Трамп. Як хотіли цього в Москві й у 2016 році, тоді в держдумі його перемогу відзначали шампанським, але чим це закінчилося для Росії?
Тим, що за 4 роки каденції попри гарні стосунки Трампа з Путіним, США запроваджували нові санкції проти Росії, а спеціальний представник Трампа по Україні Волкер приїхав до Києва, розібрався на місці з ситуацією, після чого організував постачання їй зброї, чого не було за адміністрації президента Обами.
У Росії є сподівання, що зараз все налагодиться, але я не думаю, що так станеться, бо в США є інтереси. Налагодження стосунків з Москвою з позиції Трампа буде в тому, що Путін має пообіцяти йому бути ворогом Сі Цзіньпіну. Думаю, що Путін не зробить цього на догоду Трампу (не займатиме позицію проти Китаю),
– припустив Ус.
Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Іван Ус підсумував, що, на його думку, нова адміністрація 47-го президента США Дональда Трампа, інавгурація якого має відбутися 20 січня 2025 року, може бути рішучішою у своїх діях, ніж попередня в період президентства Джо Байдена.