Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомив міський голова Бердичева Сергій Орлюк.
«На мою думку, проблеми з водою має кожне місто, адже немає межі досконалості, коли ми говоримо про її якість. Щодо якості води, яку ми очищаємо і подаємо людям, то вона в межах норми. Якість знижується після того, як вода потрапляє водогоном до споживачів. Річ у тім, що 70% водогону Бердичева треба замінити, бо він – у жахливому стані. Враховуючи те, що протяжність водогону в місті близько 170 км, то ви можете уявити, який це великий обсяг робіт», - зазначив Орлюк.
За його словами, роботи із заміни водогону розпочалися в місті у 2022 році. Нині вже замінили мережі на одній з центральних вулиць - Шевченка, - яку почнуть асфальтувати, аби відновити рух транспорту.
«Ще один проєкт ми реалізуємо за співпраці з НЕФКО. У його межах планували замінити насосні станції та 11 км водогону, але змінилися умови. Коли почалася повномасштабна війна, проєкт заморозили, а співпрацю з НЕФКО ми відновили у 2023 році. За цей час змінилися ціни, тому тепер замінимо 3 км водогону, але для міста це теж результат», - додав мер.
Окрім того, Бердичів реалізовуватиме спільно з ЄБРР проєкт із заміни водогону на вулиці Грецькій. Зараз тривають перемовини про його розширення, щоб включити ще й заміну тепломереж і асфальтування.
Орлюк зауважив, що ще один проєкт, потрібний місту, – будівництво станції знезалізнення води та артезіанських свердловин. У Бердичеві немає власних коштів на його реалізацію, тому зараз шукають додаткові джерела фінансування. Мер сподівається, що в обласний бюджетна 2025 рік буде доданий цей проєкт.
Ще одна актуальна для міста проблема – це очисні споруди.
«Бердичів ніколи не мав власних очисних споруд, ми вже не один рік працюємо над їхнім проєктом. Це дуже дорого, вартість – майже 400 млн грн. Сподіваюся, до кінця року проєкт очисних буде готовий і ми зможемо шукати інвесторів», - сказав міський голова.
Як повідомляв Укрінформ, у Чернівцях представники кредитної установи KfW разом із керівництвом міста підписали грантову угоду, за якою європейська сторона виділить додатково майже 20 мільйонів євро для модернізації водопостачання.