Україна закликала не показувати російський фільм «Глухі коханці» на Талліннському кінофестивалі
Україна закликала не показувати російський фільм «Глухі коханці» на Талліннському кінофестивалі

Україна закликала не показувати російський фільм «Глухі коханці» на Талліннському кінофестивалі

Фільм російського режисера Бориса Гуца «Глухі коханці» розповідає про стосунки української біженки і росіянина у Стамбулі на тлі війни в Україні

Державне агентство України з питань кіно закликало організаторів Талліннського кінофестивалю «Темні ночі» (Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) не демонструвати російський фільм «Глухі коханці»режисера Бориса Гуца. Про це йдеться у повідомленні Держкіно.

«Ми звертаємося до організаторів Tallinn Black Nights Film Festival (PÖFF) переглянути рішення і виключити з основної програми фестивалю російський фільм Deaf Lovers ("Глухі коханці") режисера Бориса Гуца», — йдеться у повідомленні.

У Держкіно додали, що з огляду на агресію Росії проти України та численні страждання українського народу особливо важливо забезпечити, щоб культурні платформи не ставали інструментами для фільмів, які розмивають кордони розуміння реальності українців.

Там також підкреслили, що «надання можливості демонстрації російських фільмів у сучасному контексті несе ризик пропаганди, яка виправдовує агресію може бути частиною інформаційної стратегії агресора».

Окрім того, Держкіно висловило вдячність за можливість представляти українські фільми на фестивалі та сподівання на подальшу співпрацю, яка сприятиме підтримці свободи, прав людини та культурної незалежності.

Фільм російського режисера Бориса Гуца «Глухі коханці» розповідає про стосунки української біженки і росіянина у Стамбулі на тлі війни в Україні.

Стрічка викликала хвилю обурення серед українців.

5 вересня стрічку показали в позаконкурсній програмі Венеційського міжнародного кінофестивалю. Ще три покази були заплановані на 6 вересня. Проти цього показу висловили рішучий протест МЗС України та посол України в Італії. Держкіно закликало організаторів фестивалю виключити цей фільм з програми.

Також у вересні цей фільм показали на Міжнародному кінофестивалі в Торонто (TIFF). З вимогою скасувати показ стрічки до організаторів кінофестивалю зверталися Генеральне консульство України в Торонто, група народних депутатів України. Засудила показ фільму віцепрем’єр-міністерка Канади Христя Фріланд.

TIFF спершу скасував покази фільму через нібито «серйозні загрози для роботи фестивалю та громадської безпеки». Проте за кілька днів відновив їх. Організатори вважають, що стрічку Анастасії Трофімової не можна вважати російською пропагандою, оскільки це канадсько-французька копродукція, яка фінансувалася канадськими агентствами.

  • Читайте також: Північноамериканська преса захоплюється російською агіткою «Росіяни на війні» і звинувачує українців у погрозах насильством
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Кіно фільм
Джерело матеріала
loader
loader