Все більше українців виїжджають на окуповані території – Асоціація міст
Все більше українців виїжджають на окуповані території – Асоціація міст

Все більше українців виїжджають на окуповані території – Асоціація міст

Все більше українців виїжджають на окуповані території – Асоціація міст

Учасники пояснили, через що це відбувається.

У зв'язку з нестачею житла та умов для відновлення життя, зростає відтік українців на тимчасово окуповані території,. Це питання обговорювалось на засіданні секції Асоціації міст України з питань тимчасово окупованих територій. Мер Маріуполя Вадим Бойченко наголосив, що відсутність власного житла і вплив російської пропаганди змушують людей повертатися на окуповані території. Для запобігання цьому, держава і місцева влада мають спільне завдання — створити доступне соціальне житло.

«Зараз ми фіксуємо значний відтік українців на тимчасово окуповані території. Переважно, це відбувається через російську пропаганду та відсутність власного житла. Люди не мають де жити та не можуть можливості відновити ті умови, що були у них до початку повномасштабного вторгнення, через це вони змушені повертатися в окупацію. Тому спільним завданням для держави та місцевої влади є створення якісного та доступного соціального житла, яке збереже людей в Україні та стане основою для їх повернення з-за кордону», — наголосив Вадим Бойченко.

Крім того, українці втрачають віру у справедливість, очікуючи на компенсації за втрачене майно. Запущені програми компенсацій — єВідновлення, яка вже допомогла понад 73 тисячам сімей, і Міжнародний реєстр збитків, у якому зареєстровано понад 10 тисяч заяв. Також групи SCM і Метінвест ініціювали судові процеси для відшкодування збитків, завданих агресією РФ, включаючи справу в ЄСПЛ на суму близько 20 млрд доларів.

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури оприлюднило свій звіт за 2023 рік, у якому наводяться обсяги витрат на програми, що фінансувало це відомство. На що ж витрачаються наші податки та гроші з допомоги зарубіжних партнерів? Читайте про це докладніше у статті Людмили Сімонової"На що витрачають кошти на відновлення".

Джерело матеріала
loader