Жителі ФРН підтримують збільшення інвестицій у європейську безпеку
Жителі ФРН підтримують збільшення інвестицій у європейську безпеку

Жителі ФРН підтримують збільшення інвестицій у європейську безпеку

Жителі Німеччини вважають важливим більше інвестувати в європейську безпеку, особливо на тлі результатів виборів у США, водночас прихильників надання військової допомоги Україні незначно поменшало.

Про це свідчать результати опитування, проведеного німецьким Фондом Кербера (Körber Foundation), передає Укрінформ.

«57% продовжують підтримувати військову допомогу України. Проте ця частка впала у порівнянні з попереднім роком (66%)», - зазначається у дослідженні.

Найменше продовження військової підтримки Україні схвалюють у Східній Німеччині - лише 40%.

47% опитаних вважають, що Україна повинна захищатися, поки не будуть відвойовані всі окуповані РФ території. Натомість 43% впевнені, що наша країна має поступитися частиною своєї території Росії, щоб спробувати припинити війну.

Війну в Україні назвали найбільшим зовнішньополітичним викликом для Німеччини 45% респондентів (це найвищий показник від початку російського вторгнення). 31% вважає найбільшим викликом міграцію, 17% - війну на Близькому Сході.

Переважна більшість німців (82%) розглядають Росію як військову загрозу для своєї країни. У порівнянні з минулим роком цей показник зріс на 6 процентних пунктів. Водночас 52% опитаних поділяють думку, що розміщення американських ракет середньої дальності в Німеччиніпідвищує ризик війни з Росією. Іран сприймають як військову загрозу 60% опитаних, Китай – 57%.

Після виборів у США та розпаду коаліції 73% респондентів згодні, що Німеччина повинна більше інвестувати в європейську безпеку. Водночас 58% проти того, щоб саме вона взяла на себе роль лідера Заходу, якщо Штати усунуться. Проти військового лідерства ФРН у Європі виступають 65% німців (у 2023 році таких було 71%).

У вересні пропозицію міністра оборони Бориса Пісторіуса збільшити видатки на оборону до 3-3,5% ВВП привітала рівно половина опитаних, а 15% навіть заявили, що вважають і ці цифри занизькими. Але в питанні більшої участі у міжнародних кризах думки німців розділилися. 46% висловилися за це, що є найвищим показником з початку проведення опитувань у 2017 році. Однак 44%  продовжують відкидати більшу міжнародну участь країни.

На думку 79% німців, майбутнє президентство Трампа негативно вплине на відносини між ФРН та США. Та попри це Штати залишаються найважливішим партнером для 46% жителів Німеччини.

Опитування Фонду Кербера проводилося серед 1010 виборців віком від 18 років у вересні та ще серед тисячі респондентів - 7 і 8 листопада після виборів у США та розпаду урядової коаліції в Німеччині.

Теги за темою
Україна Німеччина Європа
Джерело матеріала
loader
loader