Найзагадковіший молюск в океані: ворушить пальцями на хвості та збирає їжу капюшоном
Найзагадковіший молюск в океані: ворушить пальцями на хвості та збирає їжу капюшоном

Найзагадковіший молюск в океані: ворушить пальцями на хвості та збирає їжу капюшоном

Дослідники зазначають, що новий вид є першою у своєму роді морською істотою, що світиться, виявленою в сутінковій зоні океану.

Океан покриває більшу частину поверхні Землі і є домом для неймовірної кількості видів: деякі з них добре відомі науці, а інші не перестають дивувати вчених. У новому дослідженні вчені сфотографували й описали підводну істоту, яку раніше назвали "загадковим молюском" через її дивне тіло, що мешкає в сутінковій зоні океану, пише Gizmodo.

Дослідники також зазначають, що дивний молюск також є першою у своєму роді морською істотою, що світиться, у сутінковій зоні океану. Наукова назва виду Bathydevius caudactylus і вперше про нього стало відомо 2000 року, коли вчені помітили молюска за допомогою дистанційно керованого апарату (ROV) під час занурення біля затоки Монтерей у Каліфорнії.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами старшого наукового співробітника Науково-дослідного інституту акваріума затоки Монтерей Брюса Робінсона, ця тварина настільки дивна, що вченим буквально знадобилася майже чверть століття, щоб знайти її місце на дереві життя. У результаті їм нарешті вдалося створити найповніший опис глибоководної тварини з коли-небудь зроблених.

Загалом вчені проаналізували більш ніж 150 спостережень істоти, а також витягли зразок з глибоководдя, а потім досліджували його в лабораторних умовах. Після анатомічного і генетичного аналізу дослідники дійшли висновку, що B. caudactylus — це голожаберний молюск, група тварин, зазвичай відомих як морські слимаки.

Цікаво, що цей вид є першим відомим голожаберним молюском, що мешкає в сутінковій зоні океану — на глибині від 1000 до 4000 метрів. Але найбільш захопливим аспектом у вивченні цього виду виявилася його морфологія: істота має драглистий капюшон, пальчастий, схожий на весло хвіст, а також світиться. Це робить його рідкісним прикладом біолюмінесцентного голожаберника.

Дослідники зазначають, коли вони вперше помітили голожаберника в товщі води, були вельми здивовані. По суті, B. Caudactylus був неймовірно чужий відомим науці ссавцям. За словами старшого наукового співробітника MBARI Стівена Хеддока, вони з колегами виявили, що біолюмінесценція молюска виходить від гранул, що світяться, по всьому капюшону і хвосту істоти. Іноді тварина втрачає один зі своїх придатків на хвості, що світяться і схожі на пальці, що, на думку дослідників, є способом відвернути хижаків. На щастя для молюска, він вміє регенерувати нові.

Відомо, що безхребетне досягає в довжину близько 14,5 сантиметра і харчується ракоподібними, яких затягує в рот, розташований у задній частині еластичного капюшона. Воно також гермафродитне і метає ікру на морському дні. Учені виявили, у молюска нижчий метаболізм, ніж у всіх відомих голожаберних, а частота його дихання більше схожа на медуз, що забезпечує йому нейтральну плавучість.

Раніше Фокус писав про те, що вчені знайшли стародавнього молюска, якого вважали вимерлим.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader