У межах проєкта аудіоуроків «Вчися вухами» вийшов курс «Секс-освіта» для підлітків, в якому психологині, секологині, гінекологині розповідають про фізичне та психологічне дорослішання вийшов у межах проєкта «Вчися вухами», повідомила ГО «Смарт освіта», що втілює проєкт.
Для підлітків зібрали повну та доказову інформацію про фізіологічні та психологічні зміни під час пубертату. Про дорослішання, перші прояви сексуального потягу, побудову здорових стосунків із своїм тілом розповідають досвідчені фахівчині. Один з основних фокусів в уроках — це робота з мітами та стереотипами щодо сексу та тілесності загалом.
«Ми з колегами працюємо над цим курсом, бо хочемо, щоб у підлітків було джерело перевіреної та доказової інформації про всі ті делікатні, незручні та дуже особисті питання, які вони часто соромляться ставити дорослим», — зазначила редакторка проєкту «Вчися вухами» Тетяна Павліченко.
У межах курсу обговорюються три теми:
- Зміни в тілі. Фахівці пояснюють, що відбувається з організмом людини під час пубертатного періоду; розповідають, чому ці зміни стаються; як із ними впоратися;
- Що таке секс. У цій частині зібрані аудіоуроки, які допоможуть підліткам краще піклуватися про своє репродуктивне здоров’я, будувати стосунки зі своїм тілом та протидіяти насильству;
- Здорове сексуальне життя. Це аудіоуроки про контрацепцію, запобігання інфекціям, які передаються статевим шляхом та де шукати підтримку й допомогу в критичних ситуаціях.
Під час опанування курсу «Секс-освіта» слухачі дізнаються:
- як змінюється тіло під час пубертату;
- чому змінюється психіка та як впоратися з емоційними вибухами;
- про особливості гігієни для підлітків;
- про анатомію жіночих та чоловічих статевих органів;
- що таке менструальний цикл;
- що таке гендерна ідентичність та сексуальна орієнтація, як їх визначити;
- про те, яким може бути статевий досвід: як підготуватись і що треба знати;
- все про вагітність та репродуктивне здоров’я;
- про культуру згоди, протидію сексуальному насильству та де шукати підтримку й допомогу у таких випадках;
- як емоції пов’язані із сексуальністю;
- про сексуальні права та відповідальність;
- усе про доказові, сучасні та дієві методи контрацепції;
- якими бувають захворювання, що передаються статевим шляхом, та як від них вберегтися;
- про вплив медіа на сексуальність.
Авторками аудіоуроків є лікарка-психологиня, тренерка зі статевого виховання і сексуального здоров’я Анастасія Цибровська, дитяча гінекологиня Вікторія Фатюк, гінекологиня Наталія Лелюх, гінекологиня Олена Павлова, сексологиня Ліна Анищенко, сексологиня Ольга Хайдукова та сексологиня Анна Топіліна. Музична фольклористка, співачка Алла Пустовіт стала голосом аудіоуроків.
«Я прагну, щоб підлітки мали доступ до правдивої інформації про секс і стосунки, яку подають не через настанови та залякування, а з фокусом на згоду і взаємне задоволення. У сучасному світі молоді люди часто отримують викривлений образ інтимних стосунків з медіа чи інтернету. Це може призводити до багатьох негативних наслідків. Цей курс у форматі аудіоуроків створює зручний і безпечний простір, у якому можна навчитися розуміти себе, свої потреби своє тіло, поважати інших та усвідомлювати власні кордони. Моя мета — зробити підлітків більш обізнаними, впевненими і готовими до здорових стосунків, сповнених радості і поваги одне до одного», — сексологиня Анна Топіліна.
Прослухати уроки можна на сайті проєкту «Вчися вухами» та на платформах Spotify, Apple Podcast, NV, YouTube, MEGOGO.
- Читайте також: У проєкті «Вчися вухами» створили цикл аудіоуроків з медіаграмотності для школярів
Додамо, на сайті проєкта «Вчися вухами» представлено понад 500 безоплатних аудіоуроків для учнів 6-11 класів з історії України, всесвітньої та історії Криму, української мови та літератури, громадянської освіти. Аудіоуроки покликані допомагати учням краще опановувати теми, які вони вивчають із вчителем, та зменшувати освітні втрати – під час відключень електроенергії, перебувань в укритті тощо.
Фото: курс аудіоуроків «Секс-освіта» / ГО «Смарт освіта»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.