Військовий психолог Іванна Цімерман у «Станції Краматорськ»: На фронті легко стати жертвою ІПСО
Військовий психолог Іванна Цімерман у «Станції Краматорськ»: На фронті легко стати жертвою ІПСО

Військовий психолог Іванна Цімерман у «Станції Краматорськ»: На фронті легко стати жертвою ІПСО

Якщо постійно дивитися відеоролики у Тік-Току, можна легко стати жертвою інформаційно-психологічних операцій. Більше того, українські військові іноді самі себе дезінформують, викладаючи відео на цій платформі.

Таку думку висловила офіцерка групи контролю бойового стресу 1-ї окремої бригади ТРО ім. Івана Богуна Іванна Цімерман (позивний «Ракета») у програмі «Станція Краматорськ», яка вийде у середу, 13 листопада, о 19:00.

«Знімаючи відео у Тік-Току, бійці ненавмисно, але все ж передають інформацію ворогу. Українські військовослужбовці з росіянами навіть знімають трансляції у Тік-Току. Про що вони спілкуються з ворогами? Я не розумію!» – зазначила офіцерка.

До того ж, на думку військової, у Тік-Току є чимало неправдивої інформації, яку втомлені війною бійці сприймають за чисту монету. «Наприклад, якийсь гарно одягнений у костюм пан з дуже серйозним обличчям розповідає, які права мають військовослужбовці, а після цього якийсь втомлений війною мінометник починає вірити, що може поїхати собі додому, бо має право громадянина. І починаються конфлікти з командирами, що навіть іноді закінчуються СЗЧ. Безперечно, всі ми маємо права, але ми забуваємо, що у нас в країні війна», – пояснила Цімерман.

Водночас військовослужбовиця не вважає, що знімати відео на фронті не потрібно. «Є багато крутих відеороликів в інтернеті, які передають атмосферний армійський вайб. Це нормально – знімати війну, але тільки якщо не робити з української армії посміховисько, викладаючи відео, зроблені напідпитку», – зауважила Цімерман.

На думку офіцерки групи контролю бойового стресу, до переглядів Тік-Току бійців підштовхують внутрішні переживання і соціальні фактори. «Військовослужбовцям не потрібно проводити лекції, але обов’язково має бути поруч розумна, кваліфікована, професійна людина, яка може пояснити та допомогти знайти вихід з певної ситуації», – вважає Цімерман.

За її словами, в армії зараз є структура психологічної підтримки персоналу, тож треба, щоб її фахівці займалися конкретною допомогою бійцям у певних соціальних питаннях, а у кожного такі питання свої. «У когось проблеми з житлом, у когось борги чи якісь сімейні питання. Військовослужбовець – людина, яка воює, і він повинен бути націленим на війну, а не думати над розв’язанням тилових питань», – наголосила військова.

Повну версію інтерв’ю з військовою психологинею Іванною Цімерман можна переглянути у програмі «Станція Краматорськ», яка вийде сьогодні на новому Ютуб-каналі Укрінформу.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Теги за темою
війна
Джерело матеріала
loader