Чи справді кадрові рішення Трампа настільки критичні для України?
Чи справді кадрові рішення Трампа настільки критичні для України?

Чи справді кадрові рішення Трампа настільки критичні для України?

Кадрові рішення Трампа. Вже декілька днів поспіль в Україні жваво обговорюють кадрові рішення Трампа. Прискіпливо оцінюється ступінь проукраїнськості або антиукраїнськості кожного представника майбутньої адміністрації Дональда Трампа. В цьому контексті по деяких рішеннях у нас спостерігається майже паніка.

Я б не поспішав робити висновки про наслідки кадрових рішень Трампа. Ці рішення дуже еклектичні і неоднозначні. Це відображення і світогляду Трампа і суперечливої ситуації в Республіканській партії США. Треба брати до уваги, що зараз кадрові рішення Трампа є наслідком виборчої кампанії. Це і подяка конкретним людям за підтримку під час виборів, і відбір посадовців за принципом лояльності особисто Трампу. А як буде далі, покаже практика. І майже напевно можна сказати, що критерієм відбору не було ставлення окремих кандидатів на різні посади до України.

Ключове і останнє слово в багатьох питаннях, зокрема по Україні і завершенню війни між Росією і Україною, буде за Трампом. Я б поки не робив висновків про те, як будуть діяти Марко Рубіо (майбутній держсекретар) чи Майкл Волтц (майбутній помічник Трампа з питань національної безпеки) по їх минулих голосуваннях чи заявах. Їх позиція останнім часом коливалась разом з Трампом. Важливо інше: майбутні держсекретар і помічник Президента США з нацбезпеки мають репутацію «яструбів», є прихильниками силового стримування противників США, і точно не є проросійськими (але і не проукраїнськими). В Росії, наприклад, сенатора Рубіо вважають русофобом. Це явно не найбільш проблемні призначення (а можливо і найбільш виважені) в новій адміністрації Трампа.

От кандидатура майбутнього міністра оборони (який зараз є журналістом телеканалу Fox) явно дивує. Думаю, що кандидатури і майбутнього міністра оборони США, і майбутнього міністра юстиції, і деякі інші, можуть спровокувати конфлікт між цими людьми та їх відомчим deep state (глибинною державою). Але це вже внутрішньо американська проблема.

Всі нинішні призначенці ще мають пройти «обкатку» в процесі ухвалення їх кандидатур Сенатом, а головне пройти перевірку практикою і здатністю «уживатись» з Трампом. Трамп ще не раз буде оновлювати свою адміністрацію.

Для мене найбільш цікавою є подальша доля Маска. Чи буде він працювати в Уряді, або намагатиметься впливати на Уряд як наближений до Трампа радник? Маска назвали одним з очільників майбутнього міністерства ефективності Уряду (разом з одіозним бізнесменом Рамасвамі). Але чому назвали одночасно дві кандидатури? Як вони будуть розподіляти між собою функції щодо керування цим міністерством? І взагалі як будуть уживатись між собою дві гіперамбітні і самолюбиві людини з супер-его – Маск і Трамп? На мій погляд, два таких «ведмедя» на одному гектарі довго співіснувати не зможуть.

Так що, питань до майбутньої адміністрації Трампа поки що більше, ніж відповідей. І 47-й Президент США ще не раз нас здивує своїми кадровими рішеннями.

Джерело матеріала
loader