Дисциплінарна палата подала на звільнення скандального голову ОАСК Павла Вовка
Дисциплінарна палата подала на звільнення скандального голову ОАСК Павла Вовка

Дисциплінарна палата подала на звільнення скандального голову ОАСК Павла Вовка

Дисциплінарна палата подала на звільнення скандального голову ОАСК Павла Вовка - Фото 1

Його відсторонили з посади до ухвалення рішення про звільнення.

Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя у середу, 13 листопада, внесла подання про звільнення судді та колишнього голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка. Про це повідомили у ВРП.

“Рішення про притягнення судді до дисциплінарної відповідальності та застосування до нього дисциплінарного стягнення у виді подання про звільнення з посади ухвалила Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя 13 листопада 2024 року”, – йдеться у повідомленні

У ВРП уточнили, що в разі ухвалення рішення про застосування до судді подання про звільнення такий суддя автоматично тимчасово відстороняється від здійснення правосуддя до ухвалення рішення про звільнення.

Зазначається, що суддю відсторонили до ухвалення ВРП рішення про їх звільнення або скасування рішення Дисциплінарної палати.

Як розповіли у Центрі протидії корупції, в сьогоднішньому засіданні взяв участь суддя ОАСК Федорчук. Він дав покази проти судді Вовка та впізнав голоси суддів ОАСК, звучать на “плівках Вовка”.“В підсумку Дисциплінарна палата ВРП у складі Кандзюби (доповідач) Плахтій, Лук’янова, Котелевець та Сасевича вирішила одноголосно внести подання про звільнення Вовка. Вітаємо це рішення і сподіваємось, що ВРП у повному складі затвердить рішення про звільнення Вовка”, – зазначили в ЦПК.

У Центрі наголосили, що справа щодо Вовка є одни з ключових маркерів успішності судової реформи.

Діяльність Павла Вовка та його колег по ОАСК стала предметом уваги НАБУ у 2018-2019 роках. Під час здійснення слідчих дій детективи отримали велику кількість записів з кабінету голови ОАСК, які стали відомі як “плівки Вовка”. У серпні 2019 року Вовк склав повноваження за власним бажанням, про що повідомив під час засідання Вищої ради правосуддя.

У 2020 році НАБУ вручило підозри голові Окружного адмінсуду Києва Павлу Вовку, його заступнику Євгену Аблову, шістьом суддям та голові Державної судової адміністрації Зеновію Холоднюку через спробу захоплення державної влади. Підозри НАБУ і САП ґрунтуються на вивченні записів розмов у кабінеті Вовка. // Дзеркало тижня

Tweet
Джерело матеріала
loader