Майк Джонсон виграв номінацію від республіканців, наблизившись до другого терміну на посаді спікера Палати представників США
Майк Джонсон виграв номінацію від республіканців, наблизившись до другого терміну на посаді спікера Палати представників США

Майк Джонсон виграв номінацію від республіканців, наблизившись до другого терміну на посаді спікера Палати представників США

Майк Джонсон виграв номінацію від республіканців, наблизившись до другого терміну на посаді спікера Палати представників США

Тепер на нього чекає загальне голосування в Палаті наступного року.

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон у середу, 13 листопада, під час закритого внутрішньопартійного голосування отримав номінацію від республіканців на другий термін на своїй посаді, повідомляє The Guardian.

Хоча Джонсон не мав серйозного конкурента в боротьбі за номінацію, він зіштовхнувся з розбіжностями в лавах власної партії, особливо з боку ультраправих консерваторів і “Кокусу свободи”, які використовують свої голоси як важіль впливу для отримання поступок у майбутньому.

Після схвалення номінації від партії на Джонсона чекає загальне голосування в Палаті представників щодо продовження його терміну перебування на посаді спікера, яке має відбутися наступного року.

Новообраний президент США республіканець Дональд Трамп сказав республіканцям, що він підтримує спікера Джонсона.

Хоча Джонсон розраховує очолити Палату представників із республіканською більшістю, з Трампом у Білому домі та республіканцями, які також отримали контроль над Сенатом, очікується, що на спікера може чекати складний шлях.

Проблеми, які виникають із незначною республіканською більшістю в Палаті і які переслідували Джонсона протягом першого року на посаді, коли самі республіканці регулярно бунтували проти його ж планів, імовірно, перекинуться і на наступний рік.

Джонсону потрібна була лише проста більшість на закритому голосуванні в середу, щоб перемогти в номінації від Республіканської партії. Але йому знадобиться підтримка більшості в повному складі Палати представників, щонайменше 218 голосів, щоб фактично отримати другий термін на посаді спікера, коли новий Конгрес збереться для голосування. Попереднику Джонсона Кевіну Маккарті знадобилося близько 15 раундів голосування, щоб отримати цю посаду в 2023 році.

Трамп певною мірою ускладнив ситуацію для Джонсона, “забираючи” деяких республіканців Палати на ключові посади до своєї адміністрації, що зменшує кількість потенційних голосів.  Тим не менш, із Трампом у Білому домі Джонсон може водночас насолоджуватися періодом доброзичливості з боку однопартійців, оскільки республіканці готові реалізувати політику новообраного президента.

Демократи ж, які раніше неодноразово допомагали Джонсону, забезпечуючи необхідні голоси та зупиняючи спроби усунути його з посади, навряд чи будуть робити щось подібне наступного року, оскільки намагатимуться блокувати суперечливі моменти порядку денного Трампа. Водночас, представники Демократичної партії в Палаті представників готові працювати з новою адміністрацією і “простягати руку двопартійності, коли це можливо”.

Джонсон, який замінив колишнього спікера-республіканця Кевіна Маккарті понад рік тому, швидко взяв курс на зближення з Трампом. Спікер, зокрема, поділяє погляди новообраного президента щодо масових депортацій, зниження податків, скорочення федеральної робочої сили та більш “жорсткого іміджу” США у зовнішній політиці. 

Нещодавно Джонсон заявляв, що не має бажання продовжувати фінансувати Україну і сподівається, що в цьому не виникне потреби. Він висловлював припущення, що Трамп із поверненням до Білого дому "дійсно зможе завершити цей конфлікт", маючи на увазі війну РФ проти України. У вересні Джонсон вимагав звільнити посла України в США Оксану Маркарову.

Джерело матеріала
loader
loader