Водіям на замітку: коли вмикати ближнє світло фар в Україні, оновлені правила
Водіям на замітку: коли вмикати ближнє світло фар в Україні, оновлені правила

Водіям на замітку: коли вмикати ближнє світло фар в Україні, оновлені правила

Не усі водії знають, коли потрібно вмикати ближнє світло фар і можуть отримати через це штраф.

Ви дізнаєтесь:

У правилах дорожнього руху України прописані чіткі вимоги щодо того, коли вмикати ближнє світло обов'язково, проте деякі водії все ще нехтують безпекою на дорогах.

Главред розібрався у правилах щодо використання фар та для чого використовувати ближнє світло у різних випадках. Про це зокрема йдеться у постанові Кабміну 1306 на сайті Верховної Ради України.

Вимоги щодо використання ближнього світла фар є одними з основних для дотримання правил дорожнього руху. Згідно з чинними нормами, водії повинні увімкнути ближнє світло фар у наступних випадках:

З 2024 року згідно з ПДР в Україні продовжують вимагати використання ближнього світла фар під час руху на всіх типах доріг, особливо коли обмежена видимість.

Однак є випадки, коли вимикати ближнє світло фар в Україні дозволено. Наприклад, на автомобільних дорогах з доброю видимістю вдень (у ясну погоду, на безхмарному небі), можна не використовувати ближнє світло фар, але це не стосується руху через тунелі або в умовах поганого освітлення.

У денний час на автомагістралях або поза населеними пунктами можна використовувати денні ходові вогні замість ближнього світла фар, якщо автомобіль ними обладнаний.

Окрім цього вимкнути ближнє світло навіть необхідно у тих випадках, коли автомобіль знаходиться на місцях, де не створюється загроза "сліпити" інших водіїв.

Якщо не дотримуватися цих правил дорожнього руху, ви не лише наражатимете на небезпеку себе та інших водіїв на дорозі, але й можете отримати штраф у розмірі від 425 до 510 гривень.

Інші новини про ПДР:

Що таке правила дорожнього руху (ПДР)?

Правила дорожнього руху (скорочено: ПДР) — перелік правил, що регулюють обов'язки водіїв транспортних засобів та пішоходів, а також технічні вимоги, визначені до транспортних засобів для забезпечення безпеки дорожнього руху, пише Вікіпедія.

Джерело матеріала
loader
loader