Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Кабмін оновив критерії бронювання для працівників та оцінки критичності підприємства.
.about-noa a{.
.about-noa a img{.
position: relative;.
margin-left: 20px;.
top: -2px;.
.about-noa a{.
Шмигаль каже (через sud.
ua), що виявлено «низку проблемних моментів», які планують усунути новими критеріями бронювання.
Так, регіональні та галузеві критерії критичності підприємств тепер будуть погоджуватись із Міноборони та Мінекономіки, тоді як для приватного сектору обов’язковими пунктами бронювання стануть «зарплатний критерій та відсутність боргів перед бюджетом».
Зарплатний критерій передбачає, що нарахована середня зарплата на підприємстві й у заброньованого працівника повинна складати не менше 2,5 «мінімалок» (на цей час близько 24 000 гривень).
Нові правила, наголошує Шмигаль, дозволять зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради «тіньової» домовленості про бронювання.
З 1 грудня усі бронювання будуть здійснюватися через Дію.
Також анонсовано щомісячний моніторинг підприємств та організацій, щоб вони відповідали всім критеріям.
Для людей, які вже отримали відстрочки, запропонують перехідний період на нові умови до 28 лютого — до цього моменту всі підприємства мають поновити бронювання своїх працівників згідно з новими умовами незалежно від того, як і коли воно відбувалося.
Остаточних даних щодо аудиту не надали, але раніше ходили чутки, що лише в перші дні виявили понад 40 000 військовозобов’язаних, заброньованих з порушеннями.