Колишній бос Google каже, що віддаленим працівникам «не світить» підвищення без повернення в офіси
Колишній бос Google каже, що віддаленим працівникам «не світить» підвищення без повернення в офіси

Колишній бос Google каже, що віддаленим працівникам «не світить» підвищення без повернення в офіси

Колишній генеральний директор Google Ерік Шмідт вважає, що отримати підвищення можна, лише працюючи з офісу — тоді як віддаленим працівникам подібна перспектива не світить.

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Колишній бос Google каже, що віддаленим працівникам «не світить» підвищення без повернення в офіси - Фото 1

Шмідт, який очолював Google з 2001 по 2011 рік, активно захищає політику компаній щодо повернення в офіси й вважає, що робота з офісу в першу чергу вигідна самими працівникам, оскільки лише на місці можна отримати гідний досвід — і у перспективі підвищення. 

«Коли я був молодим керівником, я не знав нічого з того, що робив. Але мені пощастило бути в офісі — і я всьому навчився, сидячи біля кулера з водою, тусуючись в коридорі й на зустрічах», — сказав Шмідт у нещодавньому епізоді подкасту «Щоденник генерального директора» (через Business Insider).

Шмідт наголошує, що саме знання, отримані в офісі, зіграли «провідну роль» у його подальшому підвищенні.

«Якщо вам за 20, ви повинні бути в офісі, тому що саме так вас підвищать».

Насправді слова Шмідта підтверджують й деякі статистичні дані. Так, аналіз Live Data Technologies стверджує, що віддалені працівники отримували підвищення на 31% рідше, аніж їхні однолітки з офісу чи ті, що працюють на гібридній роботі (на основі опитування 2 млн офісних працівників). 

Водночас Шмідт визнав, що в деяких галузях робота вдома може підвищити продуктивність.

«Є галузі, які були вивчені і мають докази того, що гнучкість роботи з дому підвищує продуктивність», — сказав він. «Мені це не подобається, але я хочу визнати, що такі дані існують».

Результати досліджень щодо порівняння продуктивності в різних умовах роботи здебільшого мають суперечливі результати, що, ймовірно, пов’язано з відмінностями у методах вимірювання продуктивності. Дослідження Стенфордського університету, до прикладу, показало, що віддалена робота знижує продуктивність працівників на 10% порівняно з роботою в офісі, тоді як гібридна — «не впливає на продуктивність».

У квітні Шмідт також заявляв, що Google програє конкурентам у сфері штучного інтелекту, зокрема й через свою політику віддаленої роботи.

«Google вирішив, що баланс між роботою та особистим життям, тобто робота вдома важливіше, ніж перемога», — сказав тоді Шмідт. «А причина переваги стартапів в тому, що люди там працюють як воли». 

Він додав, що якщо технологічний гігант хоче залишатися конкурентоспроможним проти інших стартапів, то «він не дозволить людям працювати вдома і приходити в офіс лише раз на тиждень». (Після публікації лекції зі словами Шмідта, він від них відмовився, а його прессекретар заявив, що «Ерік неправильно висловився про режим роботи Google і шкодує про свою помилку»).

У 2022 році Google повідомила співробітникам, що вони повинні з’являтися в офісах принаймні три дні на тиждень, а згодом оголосила, що відвідуваність буде враховуватися в оцінках ефективності. Однак у жовтні компанія запевнила працівників, що не буде дублювати дії Amazon щодо вимог відвідувати офіс п’ять днів на тиждень.

Теги за темою
Google
Джерело матеріала
loader